Serencam zaman selen… PKK’lı teröriste para aktardığı öne sürülen sanığa 10 yıla büyüklüğünde cezaevi istemi

Adana’birlikte PKK’lı teröriste servet aktardığı argüman edilen maznun hakkında 10 yıla kadar mahpushane istemiyle ülkü açıldı.

Savcılıkça, yıldırı örgütü PKK ile bağlantılı olduğu iddiasıyla karşı adli taharri tedbiri muteber O.A. hakkındaki sormaca tamamlandı.

Sanık O.A. için “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a ihtilaf” suçundan 10 yıla büyüklüğünde hapishane cezası maksut iddianame, Adana 2. Kısık Ceza Mahkemesince akseptans edildi.

İddianamede Finansal Suçları Araştırı Müesses (MASAK) marifetiyle hazırlanan rapora düzlük verilerek maznun O.A’nın 2018 yılında kendi hesabından, “terör örgütü PKK/KCK üyeliği” suçundan Afyonkarahisar T Tipi Kapalı Cezaevi’nde mahkûm olarak kâin E.O’nun namına 1650 teklik yatırdığı belirtildi.

Hükümlü E.O’nun 2018 ve 2019 yıllarında terör örgütü PKK’nın sergerde Abdullah Öcalan’a destek amaçlı güya abstraksiyon protestosu adı altında kıtlık grevi işleyen kişiler üzere destek olduğu, maznun O.A’nın da hiçbir akrabalık ve yakınlık büyü sıfır E.O’ya yıldırı örgütünün talimatları doğrultusunda mülk gönderdiği ve haklarında PKK üyeliğinden işlem yapılan kişilerle irtibatının bulunduğuna vadi sunulan iddianamede, sanığın “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a ihtilaf” suçundan cezalandırılması temenni edildi.

Hakkındaki suçlamaları akseptans etmeyen sanık O.A’nın yargılanmasına, ilerleyen günlerde başlanacak.

Share: