Sivas haberi | CHP’li uray başkanları Sivas’taki çalıştayda buluşacak

Sivas’ta, 21-23 Teşrinievvel tarihlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 240 CHP’li şehremaneti başkanının katılımıyla Uray Başkanları Çalıştayı düzenlenecek.

Çalıştayla ilgili CHP Sivas İl Başkanlığı’nda planlı bilgilendirme toplantısına, CHP Sivas Saylav Ulaş Karasu, Balıkesir Saylav Ensar Aytekin, İzmir Saylav Sevda Erdan Tığ, Sarıyer Belediye Reisi Şükrü Canlı ve Sivas İl Başkanı Yılmaz Ateşli katıldı.

Glokom, toplantıda, çalıştaya Kılıçdaroğlu’nun yanında CHP’li 240 şehremini, umumi başbuğ yardımcıları ve milletvekillerinin katılacağını belirterek, “Sivas’taki en oylumlu siyasal parti organizasyonlarından birini gerçekleştireceğiz. Bugüne büyüklüğünde bu çapta bire bir organizasyonu hiçbir siyasi parti gerçekleştirmedi.” dedi.

Programların 21 Ilk Teşrin Cuma haset Kılıçdaroğlu’nun Koyulhisar ilçesi ziyaretiyle başlayacağını açıklanan Karasu, “Genel Başkanımız saat 13.00’te Koyulhisar’da esnaf ziyareti gerçekleştirecek. Elan sonradan Suşehri’ne geçeceğiz. Saat 14.30’da Suşehri’nde, Kelkit Vadisi’nden yani yemeden içmeden Suşehri değil, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova, Şebinkarahisar, Refahiye kabil bölgedeki ilçelerimizden ati misafirlerimizle kanma önderleri, muhtarlar ve STK’ler toplantısını gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Glokom, Kılıçdaroğlu’nun ayrımsız bölüm Zara ilçesinde bile esnaf ile tıpkısı araya geldikten sonra Sivas’a geçeceğini söyledi.

Çalıştayın ise cumartesi günü kentteki aynı dernek salonunda yapılacağına değinen Karasu, “Umumi Başkanımız, çalıştaydan 1 periyot sonradan alışveriş günü Sivas’tan ayrılacak.” ifadelerini kullandı.

Share: