SPK haftalık bülteni

Anamal Piyasası Yerleşmiş (SPK), Tukaş Azık Endüstri ve Ticaret AŞ’nin resülmal artırımına onaylama verdi.

SPK haftalık bültenine bakarak, Asamble, Tukaş Azık Uran ve Tecim AŞ’nin 218 milyon 120 bin lira sermaye artırımı onaylandı.

Akbank’ın 30 bilyon liralık, Doğan Trend Otomotiv Tecim Bakım ve Teknoloji AŞ’nin 360 milyon lira, TEB Finansman AŞ’nin 680 milyon liralık, Tarım Kredi Yem Endüstri ve Ticaret AŞ’nin 800 milyon liralık ve Türkiye Güvence Bankası AŞ’nin 300 milyon ekü tutarındaki borçlanma ara bulucu ihraç başvurusuna izin verildi.

Asamble, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tecim AŞ’nin adisyon ve işlemlerinin 6362 dar Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgilendiren mevzuat kapsamında incelenmesi neticesinde, “mali tablolarda belirleme edilen mevzuata aykırılıklar” gerekçesiyle 478 bin 846 TL yönetsel mülk cezasının uygulanmasına değişmeyen verdi.

Türkiye’de beledi kişilere yönelik adına internet aracılığıyla ancak dışında kaldıraçlı iş yaptırıldığı belirlenen 33 genel ağ sitesine erişimin engellenmesi amacıyla Anamal Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası göre hukuki işlemlerin yapılması kararı makbuz.

Share: