Üzeri Nârıbeyza Zonguldak’a hayran kaldı

Türk mutfağı üzerine icraat işleyen ve 4 bin yıllık yemekleri hayata geçirmesiyle aşina adlı aşevi Dünya Malı Akkor, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i makamında müzakere etti.

Ziyarette Mal Nârıbeyza’a Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, Dr. Öğr. Üyesi İhsan Kazkondu ve Öğr. Gör. Lütfi İbrahim Kadem eşlik etti. Türkiye mutfağına saf lezzetleri temin etmek üzere son 15 yılda 81 ili ziyaret fail Akkor, Zonguldak’a ise bugünkü ziyaretiyle üçüncü yol mevrut olduğunu açıkladı. Zonguldak lezzetlerini gün yüzüne intikal etmek yerine yapılabilecek ortak etkinlikler karşı Rektör Özölçer ile mütekellim Ömür Akkor, Zonguldak’ın doğası ve manzarasına hayranlık duyduğunu ve bu kentte yapılabilecek kuma etkinliklerde saha almaktan balaban bahtiyarlık duyacağını dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ziyarette Varlık Nârıbeyza’a üniversitenin Devrek Bastonu Aplikasyon ve Araştırma Merkezinde hazırlanan baston ve darülfünun eliyle geçtiğimiz ay bastırılan ‘Antik Çağ’dan Cumhuriyete Ayrımsız Kentin Tarihi’ kitabı ile 30’uncu yılına özel olarak hazırlanan ‘1924’ten Günümüze Üniversitemiz’ ünlü kataloğu hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özölçer, Akkor’u Zonguldak’ta henüz yoğun dercetmek istediklerini belirterek, kendilerine başarılar diledi. – ZONGULDAK

Share: