Zonguldak Spor Basket 67’de hedef Türkiye Kadınlar Basket Ligi’ne tekessür etmek

Sabık sene kurulan ve bu yıl ilk defa Kadınlar Lehçe Basketbol Ligi’nde uğraş edecek Zonguldak Spor Basket 67 Kulübü, kudretli bire bir mevsim geçirerek peş ligde savaş etmeyi hedefliyor.

Yoğun kamp döneminin ardından tedbir karşılaşmalarında liyakatli performans sergileyen bando, sezonun ilk müsabakası için hazırlıklarını tamamladı.

Başkent Kartalları ile zaman Ankara’da oynayacağı sezonun geçmiş hafta maçından galip ayrılmak talip takımın hedefi, ligi zirvede tamamlayarak Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde düzlük almak.

Kulüp başkanı Fecir: “Zonguldak’ı en son liglere kaldırmak istiyoruz”

Kulüp başkanı Angıç Fecir, AA muhabirine, Zonguldak’ı en son liglerde teşhir etmek istediklerini söyledi.

Zonguldak’ın, Gün Batısı Karadeniz’in “kara elmas” adına adlandırılan özel tıpkı kenti olduğunu tamlayan Fecir, “Bu kentin genlerinde var; bu şehir sporcu fabrikası şehirdir. Yine bu şehri ayağa kaldırıp, sporcular yetiştirip, altyapılar oluşturup, bütün okulları tarayıp milli takımlara kadar ülkemizin sporcularına ivme pekiştirmek istiyoruz.” diyerek konuştu.

Fecir, “Zonguldak’a, ülkemize işlemek üzere kulübümüzü kurduk. Zonguldak’ın arz şişman hedefi, bökelik olacak. Çokça gür takım kurduk. Seyircimizle, hararetli yönetimimizle bu arada bu memleketi türe ettiği yerlere getirip Zonguldak’ı en üst liglere almak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başantrenör Başman: “Bu takım, dal lige çıkılması amacıyla kuruldu”

Başantrenör Garaz Başman birlikte Ankara’bile oynayacakları ilk klasman maçı için coşkulu olduklarını rapor ederek, mücadeleci bir mızıka kurduklarını dile getirdi.

Hedeflerinin arka lige çıkmak olduğunu vurgulayan Başman, “Bu mızıka yarışmacı tıpkısı mızıka, peş lige çıkılması için kuruldu. İnşallah zaman sonunda hedefimize ulaşırız. Mızıka tedarik dönemini çokça mebzul geçirdi. kimi vakit sakatlıklar yaşadık. Tıpkı alil oyuncumuz var. Onu bile ilk maçımıza yetiştirmeye çalışıyoruz. Tedbir dönemimiz istediğimiz kabilinden geçti fakat gerçekler lig başladıktan sonraları ortaya çıkma.” diye konuştu.

Genel menajer Bulak Başman ise hedeflerinin gruptan lider adına çıkarak isimlerini tıpkısı eğin lige yazdırmak olduğunu söyledi.

Zonguldak’ın sportmen memleketi olduğunu tabir fail Başman, buradan yetişecek oyuncuların İstanbul’daki balaban takımlara para aktarımı olmasının kendileri için çok balaban olduğunu, bunun üzere mücadele ettiklerini kaydetti.

Share: