Akıbet dakika haber! BEŞİKTAŞ’TA APARTMANDAN ÇIKAN YANGINDA İKİ KARDEŞİ KOMŞULARI KURTARDI

BEŞİKTAŞ’ta 4 eğik tıpkısı apartmanın giriş katındaki dairede sâdır yangında, 70 ve 74 yaşındaki iki ahi kurtarıldı. Uyudukları için yangını geç fark fail kardeşlerin yardımına komşuları koştu. Ateş tüpü ve hortumla akarsu sıkarak yangını söndüren komşuları, Semra ve Semih Urgur kardeşleri hariç çıkardı.

Konaklar Mahallesi’nde aynı sitede 4 katlı apartmanın antre katında saat 10: 30 sıralarında cuşiş artık. Dairede birlikte hayatiyetli Semra Urgur (74) ve kardeşi Semih Urgur (70), uyudukları üzere yangını  geç ayırt etti. Alevler güdük sürede evi sardı. Kardeşini alevler beyninde yerde yatarken bulan Semra Urgur, bağırarak yardım istedi. Kardeşini çekerek çıkartan Semra Urgur, kedisini dahi miyavlama sesini izleme ederek buldu. Bu sırada komşuları Özkan Ziyalı, cuşuhuruş tüpü ve hortumla su sıkarak yangına engelleme etti. Alp yandaki, yerde baygın olan Kerim Urgur’u dışarı çıkarmayı başardı. Esenlik ekipleri yavaş dumandan etkilenen Urgur kardeşler ve komşuları Özkan Aydın’a oksijen verdi. İtfaiye ekipleri dahi soğutma çalışmasıyla yangını ağız ağıza söndürdü. Içtinap Etmek ve paniğe illet olan yangının sorti nedeni araştırılıyor.

“KARDEŞİM YERDE ALEVLERİN ARASINDAYDI”

Semra Urgur ateş çıktığında uyuduğunu belirterek “Bir patlama sesi duydum. Kardeşim tasalı, o düştü zannettim. Yatağında onu göremedim. Sonra salona girdiğimde alevleri gördüm. bir anda herhangi bir yeri alevler sardı. Patlamalar oldu. Camlar dahi patladı. Kardeşim yerde alevlerin arasındaydı, onu dışarıya çektim. Herkese bağırmaya başladım bilahare arkalama geldi. Kedimi aradım, bulamadım. Bilahare miyavlama sesini duydum,  yoksa bulmam imkansızdı. Komşumuz yardıma geldi, herşeye o müdahale etti, o olmasa hep apartman yanardı” dedi.

ALEVLER ARASINDAN BAYGIN KURTARILDI Urgur kardeşleri kurtarıp yangına engelleme eden Özkan Aydınlık “Cuşiş olduğunu öğrendim. Elimizde hiçbir husus yoktu, sonra cuşiş tüpü geldi. Onu kullandım, bilahare burma suyuyla engelleme ettim. Çokça yalaz vardı, kalp giremedim ilk. Alevler sönünce derun girdim. Emmi baygındı içeride, önceki evvel onu çıkardım. Yangına daha sonra engelleme ettim” diye konuştu.

Görüntü dökümü ————————İtfaiye ekiplerinin çalışmaları -Sağlık ekiplerinin müdahalesi -Semra Urgur’un yangından kurtardığı kedisi -Yanan evin görüntüsü -Semra Urgur ile röportaj -Yangına müdahale fail yandaki Özkan Görgülü ile röportaj

-Genel ve detay görüntüler

Share: