AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı İstanbul’da yapıldı

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı olan MAPFRE Sigorta Tırmanma Yarışı, İstanbul Makine Sporları Kulübü (İSOK) yoluyla gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, 4 ayrı kategoride 24 sporcunun savaşım ettiği aranjman, 5 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış üzerinden koşuldu.

Yarışta, küme birde Sevcan Sağıroğlu Sorun Motorsport namına Ford Fiesta R1 ile birinciliği elde ederken, ikinciliği Opel Corsa GSI ile Sorun Motorsport’tan İlker Lüle Taşı ve üçüncülüğü birlikte Citroen Saxo VTS ile Neo Motorsport hesabına yarışan Gizem Sürgün kazandı.

Kategori 2’üstelik Opel Corsa GSi ile yarışan Sorun Motorsport pilotu Kaan Kara zafere ulaşırken, aynı takımdan Ford Fiesta R2 ile Toplama Yudulmaz ikinciliği ve ferdî adına Citroen Saxo VTS ile yarışan Berke Güç da üçüncülüğü elde etti.

Kategori 3’te Dava Motorsport’tan Eksiksizlik Gürsoy Opel Corsa OPC ile yer aceleci kişioğlu olurken, Neo Motorsport’tan Ahmet Zehir ikinci ve esasen ayrımsız takımdan Ford Fiesta ST ile Sevgi Aktürk bile üçüncü oldu.

Kategori 4’da Mitsubishi Lancer EVO IX ile Güvenli Toplama Yalın ilk sırayı elde ederken, GP Garage My Team’in pilotu Sevap Bacıoğlu ikinciliği, benzeri takımdan Sinan Soylu da üçüncülüğü kazandı.

Yarışın takımlar birinciliğini ise 6 sporcuyla savaşım fail Sav Motorsport kazandı.

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın bitiş yarışı, 29-30 Ekim tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) aracılığıyla Kayseri Melikgazi’da birleştirme edilecek.Share: