Avustralya Açık’ta unutulmaz final!

Paris Saint-Germain’in yıldızı Neymar, topluluk arkadaşları Marco Verratti ve Leandro Paredes ile alay malay Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan iki esere eş oldu.

NTV’deki habere göre; Real Madrid’den Luka Modric zat NFT koleksiyonunu yaratırken Paris Saint-Germain’den Neymar üstelik iki kıvılcım amacıyla 1 milyon eurodan çok servet harcadı. Brezilyalı talih, bu soy tokenlar için sunu büyük iş yeri olan OpenSea platformu yoluyla Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan iki ürün satın aldı.

Ifa Ethereum saklı yazı dünyalık birimi aracılığıyla yapıldı. Neymar çizimlerden biri için 159,99 ETH ve başkası amacıyla 189,69 ETH ödedi. Bu ödeme KUL dolarına çevrildiğinde biri için 521 bin dolar ve ötekisi için ise 624 bin dolar oluyor.

Neymar toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla topluluk arkadaşları Leandro Paredes ve Marco Verratti’nin birlikte ödemenin benzeri kısmına dahil olduğunu bildirdi.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonuna dünyanın ünlü başka isimleri da rabıt gösteriyor. Liste rapçi Eminem, NBA yıldızı Stephen Curry ve popüler TV sunucusu Jimmy Fallon düzlük alıyor.

Neymar, güzeşte Son Teşrin ayında NFT’leri imar etmek ve pazarlamak için NFTSTAR şirketi ile benzeri kavil imzalamıştı.

NFT NEDİR?

İçerisinde foto, patırtılı dosyası, videoteyp veya fiziksel aynı varlığın dijital karşılığının kanıtını bulunduran “benzersiz dijital huzur” namına tanımlanan NFT (Non-Fungible Token), enli namına sayısal konuşma eserleri amacıyla kullanılırken, interaktif baziçe öğeleri ve spor koleksiyon kartları üzere ayrımlı tasarruf alanı bile bulunuyor. Blockchain teknolojisinin yanında getirdiği büyük yeniliklerden biri olan NFT, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak saklı yazı mülk birimleriyle satılması anlamına geliyor.

Doktorun ‘NFT’ planı ortaya imdi: Hastası şoke oldu!

 

NFT savaşı: Dev şirket sanatçıya dava açtı!

 

Share: