Bağış kabul etmek üzere sahneye sâdır Aleyna Tilki’nin çak çorapları ilgi çekti

Taze yaşta söylediği şarkılarla popüler olan Aleyna Tilki, NR1 Videoteyp Müzik Ödülleri’nde hediye aldı. Aleyna Tilki’ye ödülünü ise dirayetli sanatkâr Orhan Gencebay verdi.

ALEYNA TİLKİ: BENİM İÇİN ONURDUR

Ödül töreninde Aleyna Tilki ve Orhan Gencebay’ın sahnedeki anlarını paylaşan gazeteci Ertuğrul Özkök, “İşte budur, Orhan ağabey ve Aleyna tıpkısı sahnede. Ödülü alan konserleri yasaklanan Aleyna Tilki. Veren Orhan Gencebay. Bazıları onu kuvvet sanatçısı diye niteleyerek eleştiriyor. Beyler o Orhan Gencebay. Bu çalgı aleti aleminin ağabeyliği bildirme türe etmiş sanatçılarından. Aleyna ödülü onun elinden aldığı amacıyla ‘Benim için onurdur’ dedi. Orhan Gencebay’ Bu ödülü sana verdiğim için sevindim’ dedi. Henüz bittabi tıpkısı bindi olur kim. İşte budur” ifadelerini kullandı.

YIRTIK ÇORAPLARI DİKKAT ÇEKTİ

Konserlerinin yanı sıra içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımlarla ve kıyafetleriyle sık sık gündeme mevrut Aleyna Tilki, hediye töreninde dahi yekpare dikkatleri üzerine çekti. Siyahlara bürünen Tilki, mini eteğinin altına çak görünümlü gaz yağı çorap giydi. Dinç şarkıcının çoraplarını görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

PAYLAŞIMINDAN DOLAYI KONSERİ İPTAL EDİLDİ

Gündeme dair yaptığı paylaşımlarla kimi zaman adından saraka ettiren Tilki, Twitter hesabından “LGBTİ+ karşıtı reviş hangi ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın tıpkısı karması yok mu zannediyorsunuz. Duygu ve seksüel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya uymaz! Zihniyetler haddinden fazla korkunç…” dedi. Bu paylaşımıyla kısa sürede ruzname olan şarkıcının 24 Eylül’de Çorum’un Osmancık ilçesinde düzenlenmesi planlanan konseri fesih edildi.Aleyna Tilki’nin namına ise Kıraç sahne aldı.Share: