Başkan Pekmezci’den 21 Şubat Halas Haset açıklaması

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt’un antagonist işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü etkinliklerinin yer sarsıntısı felaketi dolayısıyla fek edildiğini açıkladı.

Başkan Pekmezci yaptığı açıklamada Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ile yaptıkları istişareler sonucu parçalanmamış Türkiye’nin yüreğini yakan zelzele felaketi nedeniyle bazı programlar aut halas haset etkinliklerini bozma ika kararına vardıklarını belirtti.

Başkan Pekmezci’nin açıklaması şöyle:

Birleştirme etmeyi planladığımız Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü etkinlikleri, ülkemizin yüreğini yakan ve 10 ilimizin pattadak etkilendiği deprem felaketi zımnında, çelenk sunumu, Koruyan Süleyman Nazik, Albay Sabri Komutan kabir ziyaretleri ve Martir Kadınlar İffet ziyareti ile şehitlerimiz ve deprem felaketinde hayatını kaybedenler üzere mevlid-i şerif okutulması dışında küsurat birlik programlar iptal edilmiştir.

Acımız ne büyüklüğünde büyükse, gayretimiz, imkanlarımız, birliğimiz birlikte o kadar büyüktür. Allah’ın izniyle bu felaketin üstesinden bilcümle alay malay geleceğiz. Kalbi zelzele bölgesiyle bire bir atan, desteğini esirgemeyen, yüreğini ortaya koyan, tesanüt için kenetlenen bilcümle hemşehrilerimize şükranlarımızı sunarız.

Rabbim bu felaketleri bize tekrar göstermesin. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara dahi evgin şifalar diliyoruz. – BAYBURT

Share: