Batman Üniversitesinde gönüllüler depremzedeler amacıyla giyecekler hazırlıyor

Batman Üniversitesi Ustalık Bilimler Patika Yüksekokulu Giyim Üretim Programı tekstil atölyesinde depremzedeler için çeşitli giyecekler dikiliyor.

“Asrın felaketi” yerine nitelendirilen şekil üsleri Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalara Batman Üniversitesi bile destek veriyor.

Batman Üniversitesi model kampüste bulunan Maharet Ulum Meslek Yüksekokulu Çul Istihsal Programı dokuma atölyesinde benzeri araya gelen fahri üniversite öğrencileri, mezun öğrenciler ve dokuma çalışanları depremzedeler için karı ve erken çöz çul, çocuklar üzere bile tişört kadar mahsulat dikiyor.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çıpa, depremin geçmiş gününden itibaren sarsıntı bölgesindeki yaralara çare görünmek üzere çalıştıklarını söyledi.

Üniversite yerine deprem bölgesine 2 tır arkalama, hazır para sabun, hıfzıssıhha malzemeleri ile gelişim makinelerinin gönderildiğini tamlayan Çipo, imkanları dahilinde depremden etkilenen vatandaşlara havari olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Üniversite bünyesinde bulunan nesiç atölyesinde de depremzedeler için giyecekler dikildiğini ifade fail Demir, şöyle konuştu:

“Depremzedelerimizin çul ihtiyaçlarını diremek amacıyla düzentileme yapıyoruz. Hocalarımızın, tedrisat görevlilerimiz koordinesinde, gönüllülerimiz ile üniversitemizin imkanlarıyla ihsan yapılan kumaşlarla mahsulat hazırlanıyor. Batman’da birbirinden nadir ve özverili firmaların ve hocalarımızın destekleriyle bu çalışmaları sürdürüyor olmanın onurunu yaşıyoruz.”

Share: