Oturduğu binanın temelini taharri ederken gördükleri karşısında yadırgatıcı oldu! Kolonlar tuğladan işlenmiş

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler; 10 ilimizde bir nice binanın yıkılmasına, binlerce insanımızın da hayatını kaybetmesine neden oldu.

DEPREM SONRASI BİNALARIN DURUMU GÜNDEM OLDU

Günler geçmesine karşın yer sarsıntısı bölgesindeki çöküntü kaldırma çalışmaları sürerken, tüm gözler başka kentlerimizdeki binaların güvenirliğine çevrildi. Yapıların durumları merak konusu olurken talih genelinde binaların temelini arama ettirmek talip vatandaşlar, belediyelere ve bakanlığa başvurabiliyor.

KOLONLARI TUĞLADAN YAPMIŞLAR

Bu bahis sosyal medyada da sık sık dile getirilirken paylaşılan bir video gündeme oturdu. Batman’üstelik tıpkı yurttaş depremden sonraları binasının temelini onaylamak isterken gördükleri karşısında şaşkına döndü. Kolonları tuğladan yapılan ve nazik hasar aldığı mülaki habbe videosunu paylaşan yurttaş, “Herkes evinin temeline baksın, müteahhit kardeşiniz dahi olsa” ifadelerini kullandı.

TEPKİ ÇEKTİ

Söz konusu videoya bir nice sosyal medya kullanıcısı değerlendirme yaptı. Kolonların durumuna tepki gösteren vatandaşların paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

Share: