Bayburtlu ekinci depremzedelere bağışlanmak üzere tarlasının tapusunu verdi

Bayburt’un Demirözü ilçesine sınırlanmış Gökçedere beldesinde rençper Ahmet Şeker Hastalığı, tarlasını “Asrın felaketi” yerine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere bağışladı.

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı dahi olan Şeker, beldeye kestirmece 4 kilometre uzaklıktaki 9 dönüm tarlasının tapusunu, İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen’e teslim etti.

Ahmet Şeker Hastalığı, AA muhabirine, depremin ardından beldede hayat dolu vatandaşların arkalama amacıyla seferber olduğunu söyledi.

Çiftçilikle uğraşanların Tarım ve Orman Müdürü Ersen ile irtibata geçerek mütenevvi yardımlarda yatmak istediğini tamlayan Şeker, “Sistem karınca kararınca elinde 3 kuruş, 5 kuruş ne varsa verdi. Bu bizim toprağımız, bizim milletimiz, tığ muavenet etmek üzere elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Anne sütü kabil helal olsun”

Şeker Hastalığı, beş çocuğunun harçlığını vermesinin kendisini haddinden fazla duygulandırdığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Düşündüm, ego neyimi verebilirim? Orada insanlar soğukta duruyor, ego burada sıcakta yatmaktan utandım. Köyümüzde da Cenabıhak razı olsun hayvanlarını bağışlayanlar oldu. Onlara da haddinden fazla teşekkür ediyorum. Ben bile zat adıma babamdan kalma tıpkı tarla var, onu bağışladım. Ana sütü kabilinden helal olsun.”

Tarlanın dönümüne 40 bin lira karşılık biçtiğini ve birçok kişinin almak üzere arzulu olduğunu rapor eden Şeker Hastalığı, “Tapuyu İl Müdürümüz Selami Ersen’e veriyorum. Bilcümle işlemleri birlikte halledeceğiz.” diyerek konuştu.

Ekincilik ve Orman Müdürü Ersen birlikte Bayburt’ta çiftçilerin geçmiş günden itibaren depremden etkilenenlerin yardımına koştuğunu belirterek, “Çiftçimize yaptığı bu iyicene bağıştan, devletin beraberinde olduğunu gösterdiği bu manidar bağıştan çevre bütün Bayburt adına, depremzedeler namına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share: