Bayburtlu fellah depremzedelere affedilmek için tarlasının tapusunu verdi

Bayburt’un Demirözü ilçesine mecbur Gökçedere beldesinde ekinci Ahmet Şeker, tarlasını “Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere bağışladı.

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı bile olan Şeker, beldeye yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki 9 dönüm tarlasının tapusunu, İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen’e tasdik etti.

Ahmet Şeker Hastalığı, AA muhabirine, depremin arkası sıra beldede ateş parçası vatandaşların arkalama amacıyla seferber olduğunu söyledi.

Çiftçilikle uğraşanların Tarım ve Orman Müdürü Ersen ile irtibata geçerek değişik yardımlarda gezmek istediğini tamlayan Şeker, “Bütün karınca kararınca elinde 3 kuruş, 5 kuruş hangi varsa verdi. Bu bizim toprağımız, bizim milletimiz, tığ yardım etmek üzere elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Anne sütü kabil helal olsun”

Şeker Hastalığı, beş çocuğunun harçlığını vermesinin kendisini haddinden fazla duygulandırdığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Düşündüm, ben neyimi verebilirim? Orada insanlar soğukta duruyor, ben burada sıcakta yatmaktan utandım. Köyümüzde de Cenabıhak razı olsun hayvanlarını bağışlayanlar oldu. Onlara de çok teşekkürname ediyorum. Ego bile kişi adıma babamdan kalma tıpkı toprak var, onu bağışladım. Asıl sütü kadar helal olsun.”

Tarlanın dönümüne 40 bin lira bedel biçtiğini ve bir nice kişinin kabul etmek için talip olduğunu anlatım eden Şeker Hastalığı, “Tapuyu İl Müdürümüz Selami Ersen’e veriyorum. Hep işlemleri alay malay halledeceğiz.” diyerek konuştu.

Tarım ve Orman Müdürü Ersen dahi Bayburt’ta çiftçilerin önce günden itibaren depremden etkilenenlerin yardımına koştuğunu belirterek, “Çiftçimize yaptığı bu adamakıllı bağıştan, devletin yanında olduğunu gösterdiği bu anlamlı bağıştan belde hep Bayburt adına, depremzedeler adına haddinden fazla teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share: