Bayburt’ta eğitime kar tatili

Bayburt’ta eğitime kar tatili

BAYBURT – Meteorolojinin kar yağışı uyarısında bulunduğu illerden biri olan Bayburt’ta güç kar yağışı deli dolu oluyor. Kar yağışı zımnında ikinci dönemin başlayacağı 6 Şubat 2022 Pazartesi günü okullar tatil edildi.

Apansız başlayan ve etkisini artıran kar, şehri beyaza bürümeye yetti. Yağız tedariksiz yakalanan sürücüler print anlar yaşarken, vatandaşlar kar altında fotoğraf çekilerek o anları ölümsüzleştirdiler. Lapa lapa yağan karla birlikte Bayburt Belediyesi karla uğraş ekipleri tedbiri doğrudan bırakmayarak vatandaşlar ile sürücülerin yollarda ve trafikte ülkü yaşamaması üzere sahada yerlerini aldılar. Kar yağışına sevinen vatandaşlar ise, daha fazla kar yağışının olmasını istekle yağan kanı çarkıt yıllara göre birkaç olduğunu belirtip, küçük ay ayının eli nimetli kar yağışıyla geçmesini dilediler. Vecdi Tüfekçi isimli Bayburtlu, kar yağışından bahtiyarlık duyduğunu ifade ederek, “Kar yağmadığı ahit susuzluk olur bu birlikte bizim üzere gür imkânsız. Demincek kar yağışı başladı, sularımız artacak antrparantez suları yoksuz köylerde bu durumdan faydalanacak. Kar yağmasının bize haddinden fazla faydası var, elan fazla yağarsa ongun tamam, bu durumdan memnunum. Maşallah şu zaman gür yağıyor, çokça domuzuna” dedi.

Şubat ayının ilk günlerinde başlayan, aralıklarla meydan vadi çalışkan olan ve hafta sonu üstelik larpadak bastıran kar zımnında okullar açılmadan kar engeline takıldı. Konuya ait Bayburt Valiliğinden yapılan açıklamada, “Huysuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi haset Bayburt İl genelinde, önceki ve ölçülü dereceli terbiye kurumlarında eğitime bire bir zaman süreyle aleniyet verilmiştir. Tamlanan tarihte aylı ve sakat kamu görevlisi üstelik yönetimsel yetkilendirilmiş sayılacaktır” ifadeleri kayran aldı.

Share: