Bayburt’ta üstelik hissedilen depremde duygusal ve dünyalık kaybı yaşanmadı

Kalıp üssü Kahramanmaraş olan ve 7.4 kadar meydana gelen yer sarsıntısı birçok ilde hissedildi. Bayburt’ta de saat 04.17’de mahsus, telaşa hastalık olan depreme ilgili Bayburt Valiliği içtimai medya hesabından seçme birey ve dünyalık kaybının yaşanmadığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler düzlük aldı: “Model üssü Kahramanmaraş, Pazarcık ilçesi olan 7.4 büyüklüğünde yaşanan hareket Bayburt’tan hissedildi. Şu esas kadar valiliğimize anlama fail gelişigüzel birey ve mal kaybı yoktur. İlçeler ve köylerle bağlantı halindeyiz. Depremden etkilenen tamlık vatandaşlarımıza eski olsun.”

amma velakin Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, toplumsal medya hesabından depremden etkilenenlere önceki olsun dileklerinin bağlanmış olduğu bir paylaşımda bulundu. Pekmezci’nin paylaşımında ise şu sözler kullanıldı: “Kahramanmaraş Pazarcık’dahi 7.4 şiddetinde meydana gelen, şehrimizde ve ülkemizin birçok ilinde mahsus, depremden etkilenen cümle vatandaşlarımıza önceki olsun dileklerimi iletiyorum. Cenabıhak beterinden korusun.” – BAYBURT

Share: