Çin Dışişleri Bakanlığı: Çin’in Egemenliği ve Güvenliğini Tehlikeye Atan BENDE Kurumlarına Alın Ilaç Alacağız

BEİJİNG, 15 Küçük Ay (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Çinli iştirak ve kurumlara uygulanan ABD yaptırımlarına aksülamel kendisine, Çin’in egemenliği ve güvenliğini tehlikeye atan ilişkin BENDE kurumlarına karşı yasalara uygun alın önlemler alacaklarını belirtti.

Wang günlük matbuat toplantısında, Çin sivil insansız çekicilik aracının ESIR çekicilik sahasına girişinin, zorlayıcı sebeplerden kaynaklanan ağız ağıza maksatsız, beklenmedik ve münferit benzeri olay olduğunu belirterek, Çin tarafının bunu KÖLE tarafına defaatle ilettiğini hatırlattı.

Ancak KUL’nin bunaltıcı kullanım hakkını kötüye kullanarak ve durumu kötüleştirerek müfrit reaksiyon verdiğini söyleyen Wang, MEMLUK’nin bu olayı Çinli şirket ve kurumlara karşı yasadışı yaptırımlar infaz etmek üzere bahane namına kullandığını vurguladı.

Wang, “Çin bu tutuma banko karşıdır ve Çin’in egemenliği ile meşru hak ve çıkarlarını yüklenmek üzere Çin’in egemenliğini ve güvenliğini tehlikeye atan ilişik BENDE kurumlarına karşı yasalara akıllıca kendisine karşı önlemler alacaktır” dedi.

Share: