Çorum Belediyesi, zat bünyesinde yetiştirip kestiği ahmak ve tavukları, ihtiyaç sahiplerine dağıttı

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yetiştirilen tahtası eksik ve tavuklar, kesimhanede vücut haline getirilerek 237 yardıma eksikli aileye dağıtıldı.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak Baytar İşleri Müdürlüğü’nde yetiştirilen çok sayıda kaşalot ve tavuk, Çorum Belediyesi Mezbahası’nda kesildikten sonraları Içtimai Müzaheret İşleri Müdürlüğü ekiplerince ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın, toplumsal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi aileleri desteklemeye çalıştıklarını bildirdi.

Baytar İşleri Müdürlüğünce yetiştirilen bönce, tavuk gibi hayvanların eskiden satışa çıkarıldığını belirten Aşgın, “Uzvi yöntemlerle yetiştirdiğimiz tavuk ve kazlar, 273 ailenin sofrasını süsleyecek. Yetiştirdiğimiz tavukları ve kazları feda etmek adına maddesel durumu bereketli olmayan, belirlediğimiz ailelere ulaştırmayı daha makul bulduk. Değme fırsatta ihtiyaç sahibi ailelerimizin beraberinde olmaya çalışıyoruz. Tavuk ve kazların uyuşma ve paketlemesini Umum-Ten Kombinamızda gerçekleştirdik. Içtimai Müzaheret İşleri Müdürlüğümüze bağlık ekiplerimiz birlikte dağıtımını yaptı. Doğurucu belediyeciliği rastgele anlamda gerçekleştirmeye hız ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: