Depremde hayatını kaybeden uzatmalı çavuş ve ailesi son yolculuğuna uğurlandı

Depremde hayatını kaybeden uzatmalı çavuş ve ailesi son yolculuğuna uğurlandı

Enkazda hayatını kaybeden 9 maaş Ayla Develik Caz’ın tabutu görenlerin içini parçaladı

Enkazdan çıkarak ailesinin cenazesine mevrut Serap Çelik’in feryatları yürek dağladı

Yaralı halde enkazdan çıkarılan Serap Polat:

“O enkazdan bari onlar çıksaydı, ego çıkmasaydım”

ESKİŞEHİR – Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde aktif olan depremde depresyon altında kalarak hayatını kaybeden Caz ailesi, Eskişehir’birlikte son yolculuğuna uğurlandı. Kendisinin da göçük altında kalarak yaralandığı depremde hem kızı Ayşin Çelik Caz’ı hem dahi oğlu Furkan Çelik’i kaybeden Ilgım Polat, “O enkazdan keşki onlar çıksaydı, ben çıkmasaydım” diye çığlık etti.

Görevi gereği Kahramanmaraş’ta ikamet eden Eskişehirli Uzman Çavuş Serkan Caz ile eşi Ayşin Polat Caz ve 9 mahiye kızı Alya Defne Caz, meydana mevrut 7,7 şiddetindeki sarsıntı sonucu çökme altında kalarak hayatını kaybetti. Memleketleri Eskişehir’e getirilen ve ikindi namazı ardından akıbet yolculuğuna uğurlanan Caz ailesinin cenaze töreninde ruh dolu anlar yaşandı. Ayşin Çelik Caz’ın eş kardeşi Furkan Çelik’in cenazesinin da Caz ailesiyle gelişigüzel kaldırıldığı törende, gözyaşları sel oldu. Çöküntü altında hayatını kaybeden 9 aylık Alya Develik Caz’ın tabutu görenlerin içini parçaladı.

“Kardeşlerimiz inşallah cenabı hakkın huzuruna şehit adına gidecekler”

Reşadiye Camii’nde kılınan cenaze namazı öncesi cemaate mütekellim Müftü Yardımcısı Kıray Delicesine, “Ülke olarak iri yastayız. Bütün kardeşlerimizin bütün gelişigüzel yanındayız. Bu kardeşlerimiz inşallah cenabı hakkın huzuruna şehit kendisine gidecekler” diye niteleyerek konuştu.

Anne Ilgım Çelik’in feryatları canevi dağladı

Deprem anında kızı ve damadı ile gelişigüzel olan temel Serap Çelik, hem kızı Ilgım’ı hem üstelik oğlu Furkan’ı kaybetti. Gerileme altından yaralı namına kurtarılan ve tedavisinin peşi sıra Eskişehir’e gelerek ailesinin cenazesine katılan Ilgım Çelik’in sözleri canevi dağladı. Cenaze aracına yüklenen tabutların arkası sıra kimi vakit şer geçiren ve acı eden Ilgım Polat, “Nereye götürüyorsunuz yavrularımı. Ilenç benim yavrularım. Dayanamıyorum ben. O enkazdan keşke onlar çıksaydı, ego çıkmasaydım. Ego bağırdım enkazın altında. Bulamadım onları. Yavrularım durgun benim” dedi.

Depremin peşi sıra 3’üncü ve 4’üncü günlerden gerileme altından çıkarılan sülale fertlerinin cenazesine çokça sayıda yurttaş katıldı. Reşadiye Camii’nde kılınan cenaze namazında Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, MHP Eskişehir Mebus Mütehammil Nurullah Azmak, DOĞRU Öğür Eskişehir İl Başkanı Zihni Etkili da meydan aldı.

Share: