DEPREMZEDE YILDIRIM KAPIYI AÇIP DIŞARI ADIM ATTIĞIMDA ÜZERİME BETON YIĞINI GELDİ

HATAY’ın Antakya ilçesindeki depremde yaralanan ve Kastamonu’bile tedaviye alınan Mahmut Yıldırım (18), Bu balaban depremden evvel de ayda biraz el zelzele oluyordu. Gene kıtipiyoz depremdir, mazbut kasa amma geçmedi. Bedaheten gelince çok dokunaklı oldu. Ailem evvel önce çıktı. en üst ben çıktım. O yüzden hakeza oldu doğrusu. 2’nci kattaydım. Kapıyı açıp dışarı kadem attığımda üzerime beton yığını geldi dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde yaralanan 9 can, Kastamonu Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Şifahane Başhekimi Prof. Dr. Utku Ergül, depremzedelerin keyif durumuna ilgili açıklama yaptı. Prof. Dr. Ergül, Hastalarımızın 5’i ortopedi, 1’i göğüs hastalıkları, 2’si psikiyatri, 1’i birlikte bellek cerrahide yatmaktadır. Ayaktan mevrut hastalarımız üstelik kâin. Zelzele bölgesinden gelip ilimizde konuk edilen vatandaşlarımız üstelik var. Poliklinik hizmeti verdiğimiz suret sabık hafta itibariyle 136 idi. Zaman itibariyle acil servise gelen 146 depremzede hastamız bulunuyor. Bildiğim kadarıyla 1500, 2000 depremzede ilimize ati. Bunlarla ait bile lüzumlu tedbiri aldık, temas kalem imkana sahibiz dedi.

‘RÜYA GİBİ BİR ŞEYDİ’

Hatay’ın Antakya ilçesinde depremde bacağından yaralanan ve hastanede tedavi gören Mahmut Saika, Bu balaban depremden ilk da ayda beş altı kez yer sarsıntısı oluyordu. Yeniden adi depremdir, müstehap sandık amma geçmedi. Larpadak gelince haddinden fazla ızdırap oldu. Imge kadar bire bir şeydi. Ailem ilk ilk çıktı. en son ego çıktım. O yüzden böyle oldu elhak. 2’nci kattaydım. Kapıyı açıp dışarı aşama attığımda üzerime beton yığını geldi. Ayağıma düştü. Ondan sonra kendimi tekrar habbe içine attım. Kafama vazo düştü, düzen vücuduma düştü. Ondan bilahare babam geldi aldı beni. Sonra bile ağabeyim bizi aldı buraya geldi. Depremde kuzenim, yeğenim ve 2 bebeğimizi kaybettik. Yegâne isteğim kaynamak. Bambaşka ayrımsız husus istemiyorum dedi.

Share: