Edirne’de Ağır Aksak Göç Eş Güdüm Toplantısı yapıldı

Edirne’de, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın başkanlığında Düzensiz Göç Koordinasyon Toplantısı yapıldığı bildirildi.

Edirne Valiliğinin açıklamasında, cemaziyelevvel, Çataklı’nın başkanlığında Valiliğin derinti salonunda yapılan toplantıya, Vali H. Kürşat Kırbıyık, Kırklareli Valisi Birol Ekici, 54. Mekanize Yaya Tugay Komutanı Tugay Mehmet Cihanoğlu, Barhana İdaresi Başkanı Dr. Çarpışma Adlı, Kesintili Muhacir İzleme Ofis Başkanı Ahmet Küçükikiz, ilgilendiren kat ve gurur müdürlerinin katıldığı kaydedildi.

Çataklı’nın, Kapıkule Temel Kapısı’nda da Bulgaristan heyeti ile aynı güruh gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere kayran verildi:

“Bulgaristan heyetine Sınırlar ve Göçten Sorumlu Nazır Yardımcısı Emil Ganchev’in riyaset ettiği toplantıya, Arsıulusal İşbirliğinden Sorumlu İçişleri Vekil Yardımcısı Monika Dimitrova ve başka yetkililer de katıldı. Çataklı başkanlığındaki Türk heyetinde ise Vali Kırbıyık, Ilbay Ekici, Kafile İdaresi Başkanı Dr. Cidal Ünlü, Düzensiz Göçmen İzleme Kat Başkanı Ahmet Küçükikiz ve sair ilgili ofis ve çekicilik müdürleri kayran aldı. Toplantıda iki mutluluk sınırlarında yaşanan ağır aksak göçmen olayları, muhacir kaçakçılığı ile savaş ve iş birliği, gümrük işlemleri, iki büyüklük arasındaki eksen kapılarında yaşanan sıkıntılar ele alındı.”

Açıklamada, Çataklı, Kırbıyık ve Ekici’nin, restorasyonu devam fail Selimiye Camisi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar üzerine yetkililerden hikmet aldığı aktarıldı.

Share: