Edremit Belediyesi’nden Kazdağları’nda Kovanlık Çalışması

Edremit Belediyesi, Milli Parklar ve Orman İşletme Müdürlüğü ile eş güdüm içerisinde Kazdağları’nda uzun saflık çalışması yaptı.

Temizlik İşleri ekipleri, yaz döneminde orman yangını riskine alın alınan antre yasağı kararının sona ermesiyle birlikte sıklıkla musahabe edilen Maden Tepesi, Kartalçimen Yaylası, Bolluca Mevkii ve Tozlu Yaylası Mevkii’nde saflık yaptı, çöpleri topladı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Kazdağları bizim ayn bebeğimiz, koruyup korumak genişlik büyük görevlerimizden. Ziyarete peyda olduğu dönemlerde vatandaşlarımızın çetin adına kullandığı yerlere çöp konteynerleri koyuyoruz. Periyodik aralıklarla saffet yapıyoruz. Bozulmamış bire bir dünyada ve doğada devam etmek vatandaş kendisine hepimizin genişlik tabii hakkı. İlgili kurumlarımız ile teşrikimesai içerisinde tabiat harikası Kazdağlarımızın kirletilmemesi ve saf tutulması amacıyla muktezi çalışmaları yapıyoruz. Ancak akman sancımak kadar kirletmemekte çok yüce. Çevrenin kirletilmemesi ve bizden ahir nesillere daha akman yer salıverme zorunluluğunu unutmamalı ve üzerimize düşen görevi gereğince yerine getirmeliyiz. Doğa harikası alanlarımızda, açık alanlarda, piknik alanlarımızda yer kirliliği yaratmamak konusunda elan hassas davranmalıyız” dedi.

Share: