Eskişehirliler’in Emaneti Depremzedelere Ulaştırılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya ile Eskişehirliler’in nazik ayrımsız seferberlik örneği göstererek deprem bölgesine duyurmak amacıyla topladığıı yardımlar, yıkıma uğrayan şehirlerdeki depremzedelere ulaştırılmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremle 10 ilde büyük yadımlama yaşanırken, afetin önceki saatleri itibariyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanyada iyilikçi Eskişehirlilerin katkısıyla toplanan yardımlar, TIR’larla facia bölgesine ulaşmaya bitmeme ediyor.

Bir kısmı Hatay’a vasıl TIR’lar, buradan AFAD koordinesinde yardımların dağıtılması amacıyla yönlendiriliyor. Bölgede antrparantez Eskişehir’den Hatay’a vasıl yardım TIR’larının ve yardımların koordinasyonu amacıyla bir ofis başkanı ve ehlivukuf personelden oluşan takım fariza yapıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Eskişehirliler’in desteği ile şu anne büyüklüğünde zelzele bölgesindeki illere 30 TIR insancasına malzeme ile 14 TIR ve kamyon ekipman gönderildi. Eskişehir’den halen yüklemesi yapılan ve yola çıkmaya bitmeme fail insancasına yardımlar, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman gelmek amacıyla depremde tehlikeli hasar illere koordineli bir şekilde gönderilmeye bitmeme edecek.

Share: