Gelibolu’da 4. Şevki Koru Anma Koşusu düzenlendi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, milli atlet Şevki Koru hesabına planlı anma koşusuna 300’e andıran atlet katıldı.

Gelibolu Belediyesi aracılığıyla gerçekleştirilen koşunun startını Belediye Başkanı Mustafa Özacar verdi.

Özacar, başlama öncesi yaptığı konuşmada evvel Türkiye maratonunda birinciliği elde ederek Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün elinden madalya kayran Gelibolulu milli atlet Şevki Koru’yu tesmiye etmek üzere yapılan ihtifal koşusunun dördüncüsünün düzenlendiğini söyledi.

İlçenin kurtuluşunun 100’üncü yılında düzenledikleri Arsıulusal 4. Şevki Koru Anma Koşusuna katılımın herhangi bir yıl arttığını tamlayan Özacar, “Tığ bile bu sayede daha çok deneyim edinerek katılımcılara elan gani olanaklar sağlamaya çalışıyoruz. Bu vesileyle umum katılımcılara başarılar diliyorum.” dedi.

Eski milli atletlerin de izleyici yerine katıldığı yarışmalarda 5, 10 ve 21 kilometrelik etaplar ile umum koşusu gerçekleştirildi.

5 kilometrede, kadınlarda birinci Christi Rae Duhaime, ikinci Halime Savran ve üçüncü Nejla Derece olurken, erkeklerde birinci Ahmet Bir Tane, ikinci Hasan Karakaş ve üçüncü Mehmet Çipo oldu.

10 kilometrede kadınlarda birinci Elif Semavi Avcı, ikinci Remziye Erman, üçüncü Fadime Ayazma oldu. Erkeklerde ise bir numara Yunus Emre Atmaca, ikinci Levent Kuva ve üçüncü Sezgin Uluhan oldu.

21 kilometrede kadınlarda bir numara Tuğçe Özkan, ikinci Gülten Pek Çelik ve üçüncü Sema Selçuk oldu. Erkeklerde ise birinciliği Üzeyir Söylemez, ikinciliği Aytaç Ege ve üçüncülüğü Sevinçli Akpınar elde etti.

Dereceye giren yarışmacılara yürek ve çeşitli hediyeler verildi.

Share: