Genç mühendis kardeşinden nakledilen hamur hücre ve eşinin desteğiyle lösemiyi yendi

Evliliğinin yedinci ayında kan kanseri teşhisi konulan, kardeşinden yapılan nesep hücre nakli ve eşinin desteğiyle sağlığına munsap Leyla Biçer, hastalara otama sürecinde umutlarını kaybetmemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Ziraat Yüksek Mühendisi 41 yaşındaki Biçer, iki yıl önce hayatını Burak Biçer ile birleştirdikten tıpkı müddet sonra rahatsızlandı. Evliliğinin yedinci ayında, o dönemde yaşadığı Hatay’bile gittiği hastanede Biçer’e lösemi teşhisi konuldu.

Eşinin namına daim söylediği “iyileşeceksin” sözleriyle maneviyat bulan Biçer, tedavi sürecinde Ankara’ya taşındı.

Kardeşinden yapılan ana hücre nakliyle sağlığına kavuşan Biçer, eşiyle LÖSEMA Derneği’nin Afyonkarahisar’de termal ayrımsız oteldeki esenlik kampına katıldı.

“Kendimden vazgeçtiğimde bile yakınlarım benden hiç vazgeçmedi”

Biçer, AA muhabirine, evliliğinin anında peşi sıra teşhisi konulan çor nedeniyle mutluluğunun kusurlu kaldığını söyledi.

Kök göze naklinin kayıt olduğunu öğrenince yakınlarının tezelden zaruri tahlilleri yaptırdığını aktaran Biçer, güzeşte yıl 19 Kasım’dahi kudretli şekilde kardeşinden nakil gerçekleştiğini dile getirdi.

Biçer, rastgele yerde 19 Kasım’da 1 yaşına gireceğini söylediğini, insanların şaşırdığını belirterek, şöyle devam etti:

“Çünkü sahn bana o gün ikinci bire bir baht verdi. Hastane sürecim çokça mütehammil geçti. Aktarım sonrası enfeksiyon kapmamak üzere 6 kamer tezyifkâr tıpkı odada kaldım. Odadaki pencereyi de açmam yasaktı. Bu süreçte ümitsizliğe düştüğünüz çok oluyor. O dönemlerde eşinizin, annenizin, kardeşinizin yanınızda olması çok koskocaman. Kendimden vazgeçtiğimde birlikte yakınlarım benden hiç vazgeçmedi. Eşim ‘Ant olsun başaracağız’ dedi. Şu anda ‘başardık, bitti, gitti’ diyorum. Vazgeçmemek gerekiyor. ‘Eve gittiğinizde aynı bardak çayı mıhlı şekilde içebiliyorsanız bu balaban aynı lüks’ dedim. Yaptığım iyilikten âlem sanırım karşıma bilcümle mucizeler imdi. Desteğini esirgemeyen anneme, kardeşime, eşime ve doktorlarıma çok teşekkürname ederim.”

Hastalıkta ve sağlıkta bütün eşinin birlikte

Burak Biçer üstelik hastalıkta ve sağlıkta hep eşinin yanı sıra olduğunu, olmaya dahi bitmeme edeceğini dile getirdi.

Eşinin iyileşeceğine bütün inandığını vurgulayan Biçer, “Çokça yumruk bire bir hastalığı atlatan eşimin gelişigüzel ant destekçisiyim. Bu Arada yapacağımız çokça husus var. Allah’a şükrediyorum, eşim ongun oldu. Daha üstelik gür olacak.” ifadesini kullandı.

Share: