Hakkari’de inşa edilecek çağdaş mezbahanın temeli törenle atıldı

Hakkari Belediyesince, 1500 metrekare alana düz yazı edilecek, aynı anda 20 büyükbaş ve 120 küçükbaş efsanevi kesiminin yapılabileceği mezbahanın temeli törenle atıldı.

Hakkari- Van kişmiri yolundaki Depin bölgesinde yapılacak mezbahanın anne atma töreninde konuşan Vali ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, kentin çehresinin yatırımlarla değiştiğini söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların desteğiyle kentte temas alanda yavaş yatırımların yapıldığını tamlayan Akbıyık, şunları aktardı:

“Seçme ahit kullanılmamış aynı hizmetin temelini atıyoruz. İlk geldiğimizde Hakkari 2020-2023 Değiş Inkılap Programını hazırladık. Bu programda 30’a mail proje vardı, bunları büyük oranda gerçekleştirdik. Nazik finansman gerektiren biraz işimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte onlar da tamamlanacak. İnsanlar dolgun nakil üzerine çokça bahtiyar şu dakika. Hakkari değme dönem elan yaşanabilir, henüz mutlu, elan gündeş, daha fena hâlde benzeri site olma uğrunda ilerliyor. Hakkari’nin ihtiyaçları haddinden fazla. Bunlarda anlaşılan ayrımsız cazibe, izlence süresince giderilecek. Kanara konusunda bunaltıcı sıkıntılarımız vardı. Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan aldığımız destekle yapmaya başladığımız bu tesisle söz konusu sorunu gidereceğiz. Burada bire bir anda 120 küçükbaş, 20 büyükbaş hayvan kesilebilecek.”

YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkan Yardımcısı Büyük İhsan Güç birlikte Reisicumhur Erdoğan’ın selamını ileterek, tamlık illeri gezdiklerini ifade etti.

Bugün dahi Hakkari’bile bulunduklarını ve haddinden fazla sunturlu karşılandıklarını dile getiren Zor, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarla çalışmalar yaptık. Burayı anlamaya çalıştım. Fikirlerimizi düğme bildirme ettik. Gitmeden önce birlikte asıl atma töreninde sizlerle bire bir arada bulunmak benim için imtiyazlı aynı husus oldu. Sayın Valimizi Sakarya’dan dahi tanıyorum. Orada de görev yaptı. Oradaki emekleri için teşekkür ediyoruz. Muhtemelen kim demincek burada henüz değişik, elan koyu, daha doğru emekler ortaya koyuyor ve icraatlara, yatırımlara araç oluyor. 140 milyon vecibe bayılmak özel ayrımsız husus, 110 milyon kadar tıpkı yatırım açmak sunturlu benzeri özdek. Belli kim arkası üstelik gelecek. İyi yatırımlar olacak. Çokça elan ilavesi olacak, haddinden fazla gelişecek, dönüşecek. Haddinden Fazla özel, haddinden fazla evire çevire şeylere imza attık budun yerine amma milletimiz elan fazlasını adalet ediyor. İnanıyorum ki bunu bütün birlikte gerçekleştireceğiz.”

Belediye Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek’in projeyle ilişik bilgelik vermesinin peşi sıra kurban kesimi ve dualarla mezbahanın temeli atıldı.

Törene, SELIM Tümen Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Vali Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kaza ve çevre uray başkanları, DÜRÜST Tümen İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: