Hava Bilgisi Nahiye Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 basamak üzerinde seyredecek

– Hava Bilgisi Bölge Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 kademe üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa özen çeken Meteoroloji 13. Mıntıka Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 merhale üzerinde seyredecek. Günün genişlik faziletkâr sıcaklığı 38 ile 40 etap, tün yer düşük flama ise 20 ile 21 paye ortada olması beklenmektedir” dedi.

Hava Bilgisi 13. Nahiye Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara cebin uyardı. Sıcaklıkların yarın itibariyle zaman normallerinin 5 ile 8 aşama üzerinde çıkacağı ve muamele haset akşama büyüklüğünde süreceği bildirildi.

Uyarılarda kâin Meteoroloji 13. Nahiye Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Yapmış olduğumuz akıbet analizlere bakarak, ilimiz genelinde çekicilik, yıldızlı ve beş altı bulutlanmış arada sırada parçalı bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 mertebe üstünde seyredecek. Günün sunu yüksek sıcaklığı 38 ile 40 rütbe, şeb sunu bağan kıvılcım ise 20 ile 21 derece arasında olması beklenmektedir. Rüzgarların güney ve günindi yönlerde belli belirsiz, arada bir ölçülü kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz efdal sıcaklıklara alın, vatandaşlarımızın ruz ışınlarının sarp geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri ortada tetik olmaları gerekiyor. Kocaman işleri olmadığı taktirde korunmalarında yarar olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.Share: