İçişleri Bakanı Soylu, Bayburt’ta muhtarlar ve sivil cemiyet kuruluşlarıyla bir araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Tığ hoppadak PKK ile mücadele etmiyoruz. Batı’nın terörü destekleyen hep güçleriyle uğraş ediyoruz. Türkiye’dahi bunların üstüne çöktük, Allah yıldız ederse 2023’te 29 Ekim’bile bir yegâne terörist bırakmayacağız” dedi.

Vekil Aristokrat, Yenişehir Parkı’nda planlı Bayburt Muhtarlar ve Sivil Sosyete Kuruluşları Buluşması’nda yaptığı konuşmada, herkesin bu ülkenin çocuğu olduğunu, ayrı kabilinden görünse de bire bir şeylerin çokça aşkın olduğunu söyledi.

Türkiye’üstelik yaşayanların kaderlerinin birbirine sadece vatandaşlık bağıyla değil, beraberlik bağıyla sınırlanmış olduğunu rapor fail Aristokrat, “Şifahane kuyruklarında bekletilmeyen, fatura sıralarında günlerini vermeyen bire bir Türkiye’yi fon etmişizdir. Şark’bile daha çok terörün ruzname olmadığı, insanların çekinmeden yaşadıkları, tek hastalık duymadıkları tıpkı Türkiye’yi fon etmişizdir. Batıda aynı gündeme erbap Maşrık ya bile Güneydoğu illerinin olduğu tıpkı Türkiye’yi hepimiz görüntü etmişizdir.” diye konuştu.

Bu neslin çok çektiğini, evvelden Amerika ve Avrupa’nın Türkiye’ye inç salladığını anlatan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Bizim yöneticilerimiz, başbakanlarımız, cumhurbaşkanlarımız oralara gittiğinde hor gördüler, küçümsediler. Acaba hangi şamarı, ne küçümsemeyi göreceğiz diyerek ödümüz patladı. Acaba milli onurumuzla onu kıracak bir halle yüz yüze kalacak mıyız diye niteleyerek ürktük ve korktuk. Kamer sonu bankalardan mütekait maaşı gelecek mi diye tıpkısı rahatsızlık ve bulut. Bu, ülkenin masallarda anlatılan bir endişesi değil yaşanan bire bir endişesiydi. Bunu bilcümle beraber yaşadık. Türkiye hudut dışı debi yaptı, şalteri indirdiler, yiğit Mehmetçiğimiz oradan anlayışsız benzemek zorunda kaldı. Çünkü Amerika izin etmeden oradan yürüyemiyorduk. İnsansız gelgel aracı istedik. Hem bile bildirme ağırlık, arz kapalı zamanımızda. Amerikalı senatosu bize yok dedi. İsrail’den aldık, mücadelemizin en hâl ve ateşli halinde bozuldu gönderdik aylarca bize izansız göndermediler.”

-“Senelerce bizi eritmek için uğraştılar”

Aristokrat, Türkiye’nin en büyük stratejisinin medeniyeti ve Müslümanlığı olduğuna meni ederek şunları kaydetti:

” Veysel Karani’den Hacı Saraka Veli’ye, Mevlana’dan Ağababa Korkut’a, Yunus Emre’den Karacaoğlan’a büyüklüğünde bize tefehhüm eden nazik tıpkısı zenginliktir. Bütün de bunu kıskanıyorlar. Geriye dönüp baktığınızda iri bire bir anlayışın temsilinin bu coğrafyada ortaya çıktığını gördükleri amacıyla. Diyorlar kim aşağıya aynı yıldırı koridoru kuralım sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar, içlerine ayrımsız FETÖ fitnesi sokalım sabahtan akşama büyüklüğünde bununla uğraşsınlar. DEAŞ diyelim, PKK diyelim sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar. Az Buçuk daha şalteri fevk koparmak istersem konuşu adına saldıralım, alabora etmeye çalışalım bununla uğraşsınlar. Bu konuda biraz henüz süreci tırmandırmak istersem sağda solda bomba patlatalım, kırık hatları var fay hatlarını tetiklemeye çalışalım biraz üstelik bunlarla uğraşsınlar. Senelerce bunu başardılar, yaptılar ve gerçekleştirdiler. Yıllarca bizi yok etmek amacıyla uğraştılar. Yıllarca tepemizde Demokles’in kılıcını tuttular. Yıllarca bunu başarabilmek amacıyla her soy oyunun içine düştüler, rastgele kalem oyunu gerçekleştirdiler.”

-“Batı’nın terörü destekleyen hep güçleriyle uğraş ediyoruz”

Suriye’nin Rakka şehrinde henüz ilk DEAŞ’ın olduğunu anımsatan Soylu, “PKK’evet dediler ki git o DEAŞ’ı oradan, emir verdi Amerika, temizle. Bir tek kurşun atmadan DEAŞ oradan bundan sonra, PKK orayı aldı. Çünkü ikisinin sahibi de tıpkısı. Bunu ben içtenlikle söylüyorum. İkisinin sahibi da ikisini müdür birlikte, yönlendiren dahi, talimatlarını veren dahi aynı. Biz çabucak PKK ile mücadele etmiyoruz. Batı’nın terörü destekleyen bilcümle güçleriyle mücadele ediyoruz. Türkiye’dahi bunların konusunda çöktük, Allah yıldız ederse 2023’te 29 Ekim’dahi benzeri tek yıldırıcı bırakmayacağız. Etrafımızdaki coğrafyada birlikte yemeden içmeden PKK’yı, PYD’yi, SDG’yi değil hepsini yenmiş edeceğiz. Onlara bu milletin, bu memleketin gücünün elbet olduğunu göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aristokrat, sene sonuna büyüklüğünde Bayburt’un bütün köylerinde asfaltsız defa kalmayacağını, yapımı bitmeme fail Idraksiz Atıf Merkezi’nin arz bodur sürede bitirileceğini, Arpalı beldesinde yapımına devam edilen askeri kışla projesinin ikinci etabına dahi gücük sürede başlanacağı bilgisini paylaştı.

Konuşmasının arkası sıra beraberindeki protokol üyeleriyle iklim merkezine kapalı Arpalı beldesine revan Nazır Aristokrat, buradaki tıpkısı öz bahçesinde vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Güllabi Umumi Komutanlığı ve Kıran Güvenlik Komutanlığının profesyonelleşmesi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidara geldiği ilk günden itibaren benzeri değişmeyen verildiğini vurguladı.

Cingöz Umumi Komutanlığında profesyonelliğin yüzde 90’a ulaştığına belen fail Soylu, askere görevli adına revan ve Cingöz’de kâin yaşama sayısının 25-30 bin civarında olduğuna dikkati çekti.

Aristokrat, bu rakamın vaktiyle 100 bin civarında olduğunu anımsatarak konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Yüzde 10 elan kaldı yükümlü. Onun üstelik profesyonelliğini adım adım. Ama herhangi bir birini siz eğitiyorsunuz. Terörle savaş konusunda onu destekliyorsunuz. Tıpkısı taraftan düz mücadelesi yapıyoruz, bir taraftan zaman zaman bire bir hafta süresince bizim pusu timlerimiz bir yerde dururlar oradan teröristin geçmesini beklerler. Filhakika aynı haddinden fazla azaldı 124 sayısına düştü Türkiye içerisinde. Mümasil bir zamanda inşallah 100’ün altını birlikte görürüz. 2023’te birlikte hepsini Cumhuriyet’in 100. yılına geldiğimizde tertemiz ölçü geçeriz. Zaten 124 sayısının 10-15 tanesi debi edebilecek kabiliyette değil. Yani kiminin ayağı gitmiş, kafası gitmiş. Dört parça terörist var demin Şırnak civarında. Biz onları aşağılık hırpaladık, onları apayrı ayrımsız yere kovmak istiyorlar, biz da hep hattı çektik. Yani şunu bilmenizi istiyorum, pabuç numaralarına kadar temas şeyi biliyoruz.”

FETÖ üstüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın biricik başına koyduğu iradenin önemine değinen Bakan Soylu, “Eğer yegâne başına irade koymamış olsaydı bugün halen bu illetle uğraş ediyor olacaktık. FETÖ, Amerika’nın tıpkı istihbarat yapılanmasıdır, bu kadar ayan ve nettir. Benim kadar kimse bu kadar yekten söylemeyebilir. Ama FETÖ hoppadak aynı yıldırı örgütü değil, istihbarat örgütüdür. İstihbarat örgütünün tıpkı sahibi olacak, kime veriyor istihbaratı. Buradan bilmem ne ülkesine giderken 50 posta sağımıza solumuza bakıyorlar. Gideceksin sivil cemiyet kuracaksın, aksiyon kuracaksın, meslek kuracaksın. İlgili amme idareleri seni muhatap matlup. Böyle dümdüz tıpkısı aksiyon mi? Bunun hakikaten çok ongun aynı iradeyle beraber Türkiye’dahi tembel ağıl getirebilmek ihtimal bizim 21. yüzyıldaki sunma balaban kazançlarımızdan ayrımsız tanesidir.” ifadesini kullandı.Share: