Icra Vekili Karaismailoğlu: 55 günde 12 nazik projeyi açtık

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, 55 dolaşma üzere gücük ayrımsız sürede Pendik- Sabiha Gökçen Hava Meydanı Yer Altı Treni Hattı, Çanakkale Küçükkuyu Ayvacık Yolu Assos-Troya tünelleri, Gaziray ile Eğiste Hadimi Viyadüğü başta tevessül etmek amacıyla 12 projeyi vatandaşların hizmetine sunduklarını bildirdi.

Karaismailoğlu yaptığı kayıtlı açıklamada, yatırımların ekonominin temeli olduğunu tabir ederek, 2003-2021 yılları arasında yapılan 183,7 milyar dolarlık yatırımla, Türkiye’nin hem beşeri hem da maddesel kaynaklarının artağan kullanılması sonucu, yılda 28 milyar dolarlık tasarruf elde edildiğine işaret etti.

Bütün acun krizlerle boğuşurken, hizmet ve asar ürettiklerini anlatım eden Karaismailoğlu, 55 bölüm üzere gelişmemiş sürede 12 büyük projenin açılışını gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Karaismailoğlu, Nezaret adına vakit kaybetmeden teşrinievvel ve kasım aylarında bir nice esere imza attıklarını belirterek, evvel yerine 2 Ekim’de Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın açılışını gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Ardından Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Assos-Troya tünellerini, Malatya- Hekimhan Yolu, Diyarbakır Kasaba Yolu, Bitlis Belde Yolu, TOGG Fabrika Yolları, Bandırma Kavşağı ve bağlantı yollarını vatandaşın hizmetine sunduklarını anlatan Karaismailoğlu, ” Gaziantep’te Gaziray’ı, Horasan-Karakurt Yolu Taşlı Cenup-2 Viyadüğü, Hasankeyf Tüneli, Kullanılmamış Yusufeli angajman yolları ile 56 kilometre uzunluğunda 39 nüsha tünel ve 21 güreşçi köprüsü köprü yol ile bu hafta sonu Cumhurbaşkanı’mızın katılımları ile ülkemizin yeryüzü yüksek ayaklı viyadüğü olan Eğiste Hadimi Viyadüğü’nü açtık.” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, perşembe haset 70 kilometre uzunluğunda Veca Gerçek Sap Patnos bölünmüş yolunu, cumartesi haset bile Şanlıurfa mekân yolunu vatandaşın hizmetine sunacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Açılışını yaptığımız gelişigüzel proje ile hava duyduk ama katiyen bununla yetinmedik. 10 yıllar sonrasını planladık. Türkiye’nin adını dünyanın bildirme iri 10 ekonomisi arasına kaydettirmek için esmer yolu, demir hat, bahir yolu, albeni yolu ve enformasyon sektörleri master planları çerçevesinde gelişmemiş (2023), orta (2035) ve ince (2053) vadede belirlediğimiz çalışmaları sürdüreceğiz. Hizmete sunduğumuz eserlere vatandaşlarımızın sakil ilgisini kullanmak akilane yolda olduğumuzun üstelik göstergesi. İşimiz bakım, gücümüz ulus. Halkımızdan aldığımız bu güçle bütün elan iyisini, henüz faydalısını arz etmek amacıyla durmadan çalışacağız. Laf değil, işaret üretmeye devam edeceğiz.”

Share: