Ilbay Çağatay, 1071 etkinlikleri öncesi Ahlat’ta incelemelerde bulundu

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Malazgirt Zaferi’nin 951. yıldönümü dolayısıyla Ahlat’ta düzenlenecek olan 1071 etkinlikleri öncesinde Çakal Armudu ilçesinde incelemelerde bulundu.

İlk kendisine şenliklerin yapıldığı, Türkiye’nin ikinci Doğu Rum Bölgesinin en şişman millet bahçesi olma özelliği taşıyan Çarho mevkiinde mevcut 1071 Millet Bahçesini konuşma eden Vali Çağatay, hazırlıklar hakkında Çakal Armudu Kaymakamı Fikret Kırıcı’dan bilgi aldı. 1071 Kavim Bahçesini akabinde Yabani Armut Belediyesi marifetiyle yaptırılan Ahmet Ahlatcı Konukevi’nin bitmeme fail çalışmaları inceleyen Vali Oktay Çağatay, Belediye Başkanı A. Seçkin Güdücü’dan 15 odalı Misafirhane karşı bilgiler alarak, misafirhane inşaatında müteharrik işçilere kolaylıklar diledi.

Çağatay daha sonradan ise Kenar Asayiş Komutanlığının Van Gölü’nde da 1 Eylül itibariyle konuşlanmaya başlaması ile başlayan süreçte 2 Ağustos itibariyle görevlerine başlayan Çakal Armudu Kıran Düzenlilik Devriye Komutanlığını musahabe etti. Yabani Armut Kıyı Asayiş Devriye Komutanı Teğmen Bilgehan Loğoğlu aracılığıyla karşılanan Vali Oktay Çağatay, Teğmen Loğoğlu’na yeni görevlerinde başarılar diledi.

Vali Oktay Çağatay serencam olarak ise İl Hususi İdaresi eliyle yapımı tamamlanan ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünün hizmet vereceği Ahlat Deneyimsizlik Kampı Toplumsal Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. 11 bin metre rubai alan içerisinde 8 skor bungalov karı, 1 skor sentetik halı düzlük, 2 skor basket ve voleybol sahaları, 1 sayı tenis kortu tenisi sahası ve 1 mini iskelenin bulunduğu kampta incelemelerde kâin Vali Oktay Çağatay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Gıyap Aydoğdu ve İl Toyluk ve Spor Müdürü Bilal Elkatmış’tan yapılış karşı bilgiler aldı.

Vali Oktay Çağatay’a araştırmalar sırasında Vali Yardımcısı Uğurlu Erdemir, Ahlat Kaymakamı Fikret Acı, Yabani Armut Belediye Reisi A. Mümtaz Güdücü, İl Inanma Müdürü Oran Özcan, İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Kesat Aydoğdu ve Kimlik Kartları Daire Başkanı Mehmet Davet Özpolat zevcelik etti. – BİTLİS

Share: