“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi müracaat tarihi uzatıldı

Bilecik Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin referans tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile bitmeme eden arsa ve hisse senedi yeri referans süresinin uzatıldığını anlatım eden İl Müdürü Budak, “Şu anda afişe olan dev bir proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden sonradan dahi bakir bire bir serian Türkiye Yüzyılına ayrı bir kısık katacağız. 7 Kasım’da sona erecek arsa ve gelişim yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a kadar uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz dönme Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen törende 17 ilde 5 bin 615 toplumsal konutun önce temelleri eş anlı adına atıldığını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Hane İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde düzenlenen törende sosyal konutların önceki temelleri atılmış oldu. Konya, Zonguldak, Ziyalı, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a deli dolu bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde bulunan katılımcılarla butonlara bastırarak geçmiş harçları döküldü. Aktif bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Çeltek, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki önceki temeller üzere alay malay butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: