Instagram’dan aplikasyon dışı naklen yayın

Pop toplumsal iletişim araçları platformu Instagram, canlı yayın özelliğini genişletiyor. Instagram’de masaüstü bilgisayardan ve değişik üçüncü taraf platformlar vasıtasıyla naklen yayın yapılabilecek.

TRT Bilgelik’in aktardığına göre Instagram, yayıncıların OBS, Streamyard ve Streamlabs kabilinden naklen yayın yazılımlarını kullanarak bir masaüstünden naklen yayın yapmalarını sağlayıcı eskimemiş tıpkı naklen yayın aracını sınav ediyor.

Uygulama dışı canlı yayın

Meta’ya ilişkin toplumsal medya platformu, ilk kez uygulama dışında canlı yayın açmaya cevaz veriyor. Bakir entegrasyon sebebiyle Instagram yayınlarında harici azrail, mikrofon yahut görüntülük şablonları kullanılabilecek.

Instagram’ın masaüstü sürümünde naklen yayın başlatmak için önceki olarak ne kitap platformunu (OBS veya Streamlabs kabil) seçtiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Peşi Sıra deli dolu yayınınıza bire bir antet vermeniz isteniyor. Başlığınızı seçtikten sonraları ise anahtar ve direkt eser bağlantısını göreceksiniz. Değme iki kodun de harici yazılıma kopyalanmasıyla Instagram yayınını aut benzeri uygulamaya bağlamış olacaksınız.

Sermaye sözcüsü Instagram Live Producer ile ilişkin olarak şunları söyledi:

“Instagram Live’ı paylaşılan deneyimler amacıyla manalı aynı düz haline getirmenin yolları üzerinde gelişigüzel zaman çalışıyoruz. Şu anda yayıncıların basit ayrımsız eş grubuyla eser yazılımı kullanarak faal yayına geçmelerine cevaz vermenin bir yolunu imtihan ediyoruz.” dedi

Instagram ilk kez dış aynı uygulamayla bütünleşme sunuyor olsa de, eser için bibi gâh kurallara ehil. Söz Gelişi; 9×16 yeryüzü-kamet oranı, saniyede 60 dördül hızında 720 piksel çözünürlük ve 2.250 ila 6.000 Kbps beyninde video bitrate aralığını desteklediğinin altını çiziyor.

Instagrama yıpranmamış tadımlık: ‘Gönderi sabitleme’

 

İnstagram’dan Madonna’evet yasak!

 

Instagram’a ebeveyn denetimleri geliyor

 

Share: