İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 il amacıyla solgun, 4 toprak için turuncu kodlu uyarma

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere göre devlet genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve erte çekicilik sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve çöz kesimlerde 2 ila 8 etap azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 ülke üzere zerrin ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalaba, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye kendisine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Soluk, havada “potansiyel acı durumu”na meni ediyor. Hesap Pusulası edilen meteorolojik fenomen olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üzerine tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun tehlikeli olduğjnu belirtir. Hesap Pusulası edilen meteorolojik vaka sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla tedbirli olmalı, edimsel meteorolojik koşullar ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve yarın albeni sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’birlikte da ayaz aktif olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise sulu kar görülebilir.Share: