Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Islam Gizemcisi Ömer: “İnşallah güdük zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Sofi Ömer: “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

HAKKARİ – Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı hanende Justin Bieber’a teşekkür ederken, halay başı amacıyla namına teklif yağdığını söyledi.

Hakkari bölgesine has dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat calip Ömer Polat’in görüntüleri, 8 sene geçmiş içtimai medyada düz almıştı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, görüntülerle alay malay ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu.

Hakkari ve mekân illerin beraberinde İran ve Irak’tan bile düğünlerde ‘halay başı’ olması üzere tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri özürlü 10 çocuğu olan Ömer Çelik, güzeşte sene kanser hastalığı zımnında eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Her yerden çağırma için evine mevrut misafirlerin ısrarı üzerine baştan düğünlerde meydan almaya başlayan Polat’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı şarkıcı, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi mevcut Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah güdük zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Polat, “İlk olarak adlı sanatçı Junstin Bieber’a beni hakeza bire bir video ile bahtiyar ettiği üzere namına teşekkür ediyorum. Hususi namına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Tedricen kendime ilişik bir nice dans ve halay figürü da öğrendim. Düğünlerde yaptığım ekstrem halaylar birçok toplumsal iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Sadece Şemdinli’den değil, bundan sonra sıkı dışından bile öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde kat ikmal arttı. Eşimi kaybettikten sonradan düğünlere uzaklık verdim. Vatandaşların ısrarları üzerine gine mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından dahi bir nice sevenim var. Fakat adlı şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça bahtiyar oldum, çok sevindim. Buradan Kanadalı hanende Junstin Bieber’a çokça teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah gücük zamanda Justin Bieber’la tıpkısı öz içeceğiz” dedi.

Share: