Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı gerçekleştirildi

Türkiye Nitelik Derneği (KalDer) Ankara Şubesince planlı “Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı” Ankara’dahi yapıldı.

KalDer Ankara Umumi Heyet Başkanı Levent Alkışlar, The Ankara Otel’deki konferansın açılışında, iki yılın arkası sıra etkinliğin tekrardan yüz yüze düzenlendiğini ve bu yılki katılımın faziletkâr olduğunu söyledi.

Alkışlar, 10’u kaizen, 8’i ise kalite çemberi gelmek amacıyla 18 ekibin banak yapacağı etkinlikle kol çalışmasının daha görünür ayla getirilmesinin amaçlandığını bildirdi.

Bu amaçla ışık yarışması düzenlediklerini belirten Alkışlar, yarışmaya beklenenin üstünde iştirak sağlandığını, 3 fotoğrafın ödüle hak kazandığını, 14 fotoğrafın ise sergilenmeye ayar görüldüğünü dile getirdi.

Açılış konuşmasının ardından “Kol Çalışmaları Repertuvar Paylaşım Paneli” gerçekleştirildi. Panele, TürkTraktör ve Tarım Makinaları KAZANÇ Umum Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül ve Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri San. Tic. SERPMEK Genel Müdür Yardımcısı Cemil Yiğit katıldı.

Panelde, aksiyon iyileştirme süreçleri ve süreçte yaşanan sav ve çözümler anlatıldı. İş süreçlerinde kuşkusuz fark yarattıklarına ilgili vukuf veren konuşmacılar, kadro çalışması ve takım içi bildirişim konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Kol çalışmasında ön yargıların kırılması ve önlenmesi üzerine üstelik tavsiyelerde bulunan konuşmacılar, ön yargıdan boşanmak için işe eskimemiş başlayanları henüz aşkın yiğitlendirmek gerektiğini kaydetti.

Etkinlikte, Hema Uran ATLATMAK, Kastamonu Bütünleşmiş Ağaç Şöhret. AŞ, Yünsa Yünlü Endüstri ve Tic. AŞ, Toyota Boshoku Türkiye Tic. ZIYAN ETMEK, Adel Kalemcilik Tic. Şan. EKMEK, Almaxtex Dokuma Şan. ve Tic. AŞ, Yıldız Entegre Ongun Ün. Tic. SAVUŞMAK, Orta Rum Tic ve İşl. TAŞ, Nurol Makine ve Şan. AŞ, Türk Henkel Kimya Titr. Tic. AŞ, Kalekim Kimyevi Mad. AŞ, Hükûmet Merkezi Hareketlilik Tevzi ZIYAN ETMEK kaizen ve nitelik çemberi ekipleri lokma yaptı.

Share: