Karabük spor haberi… Karabük’te yaşlılar yurdu sakinleri bocce müsabakalarında karşı karşıya geldi

Karabük’te, yaşlılar yurdu sakinleri arası 60 Yaş ve Üstü Leyla Dizdar Bocce Turnuvası düzenlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne sınırlı Yücel Huzurevi Müdürlüğü vasıtasıyla huzurevinin bocce sahasında düzenlenen turnuvaya, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki huzurevlerinde kalanlar katıldı.

Grupta oynanan maçların ardından Karabük Yücel Huzurevi Bocce Takımı bir numara, Çaycuma Huzurevi Bocce Takımı ikinci, Kastamonu Huzurevi Bocce Takımı ise üçüncü oldu.

Finalde Çaycuma Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı ile karşılaşan Karabük Yücel Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı, karşılaşmadan 12-11 faik ayrılarak turnuvayı birinci bitirdi.

Turnuvaya katılanlarla bir araya gelen Ilbay Fuat Gürel, turnuvanın huzurevinde kalanların enerjik yaşamlarına yardım keşfetmek üzere düzenlendiğini belirterek, huzurevlerinde kalanların keyif, hak yolu, rahat tıpkı şekilde zamanlarını geçirmeleri ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayan bocce turnuvasının düzenlenmesinde emeği geçen Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve ekibine teşekkür etti.

Vali Gürel, Yücel Huzurevi bocce sahasının tadilat çalışmalarını üstlenen ve turnuvaya bindi veren iş insanı Şefkatli Dizdar’a teşekkür plaketi verdi.

Müsabakaları, İl Açıkgöz Komutanı Abus Sim, İl Emniyet Müdürü Paha Yırtar ile huzurevleri yöneticileri strateji etti.

Share: