Kıyıköy ve İğneadalı balıkçılar kredi desteklerinden mutlu

Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, İğneada ve Kıyıköylü balıkçıların ihtişam desteklerinden memnun olduklarını bildirdi.

Aksoy AA muhabirine, balıkçıların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 1 Eylül’den itibaren Kültür Bankası üzerinden işletme kredisi kullanmaya başladıklarını söyledi.

Son yıllarda devletin balıkçılığın gelişmesi için okkalı destekler vermeye başladığını belirten Aksoy, “Devletimiz balıkçıların emniyet miktarlarını arttırdı, Ziraat Bankası üzerinden tarımsal güven olacak şekilde… Devletimiz, balıkçılarımıza teknelerini, ağlarını, motorlarını yenilemeleri üzere emniyet ve destekler veriyor. Hayvancılık ve arıcılıkta olduğu kadar devletimiz balıkçılara destekler vermeye bitmeme ediyor.” dedi.

Aksoy, bu sene balıkçılık anlamında denizlerden umutlu oldukları vurgulayarak, “Özellikle çöz sularda ve bire bir zamanda çiftlik balıkçılığını devletimiz destekliyor. Nedeniyle balıkçılık noktasında devletimiz, verdiği nazik desteklerin karşılığını üreticilerimizden almaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Ara Sınav ilçesi Kıyıköy beldesinde balıkçılık yapan Halil Aldanmaz ise devlet desteklerinin balıkçılara “duygusal suyu” niteliğinde olduğunu söyledi.

İhtiyacı olanların terviç ve kredilerden faydalanarak ekipmanlarını yenilediklerini anlatan Aldanmaz, hele pres kredisinin balıkçılar aracılığıyla avantaja çevrilmesi gerektiğini kaydetti.

Demirköy ilçesine merbut İğneada beldesindeki balıkçılardan Günay Arapoğlu üstelik kredi ve desteklerden son basamak memnun olduklarını dile getirdi.

Share: