Komut Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan! Elazığ 11’inci ülke namına afet bölgesine dahil edildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Reisicumhur ve YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Form Yürütme Yerleşmiş (MYK) sonrası açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde nazik yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6’lık depremlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kıran bölgesinin 11 ile çıkarıldığını söyledi. Polat, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Elazığ, depremden etkilenmesi bakımından 11’inci devlet namına afet bölgesi namına değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

Polat’in açıklamaları şöyle:

“Depremin meydana geldiği andan itibaren şevket o günden bugüne faik bire bir çaba sarf ediyor. Şimdiye kadar 3 binden aşkın dümdar yer sarsıntısı gerçekleşti. İkinci depremin olduğu tam biz Adana’ydık. Kırıcı tıpkısı şekilde hissettik kim format üssünün ne kadar sağlam olduğunu gösteren bire bir şey.

“SONUÇ 100 YILDA YAŞANAN SUNMA NAZIK KATIKSIZ AFETLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

35 binin üstünde vatandaşımız hayatını kaybetti. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Elden Türkiye’deki kurumların değerlendirmesi değil dünyadaki mehabetli kurumların değerlendirmesi bölgede akibet 100 yılda yaşanan bildirme balaban katiksiz afetle karşı karşıyayız.

“200 BİNDEN ÇOK VATANDAŞIMIZ TAHLİYE EDİLDİ”

200 binden çok vatandaşımız bambaşka yerlere tahliye edilmiş oldu. Yiyecek, meşrubat, tahaffuz ihtiyaçların karşılanması itibarıyla mücadele haddinden fazla dinamik şekilde veriliyor. Hepimiz afet bölgelerinde vatandaşlarımızla beraber kalkmak için siyasal tartışmaların parçası olmadık, hala de olmayacağız.

“YAKLAŞIK 100 BÜYÜKLÜK YARDIM TALEBİMİZE YANIT VERDİ”

Rastgele hangi büyüklüğünde yöntem yapılmasın diyenler neredeyse miting yapar kabilinden miting siyaseti yapar benzerinden yaptıklarına vereceğimiz cevaplar var. Mütehammil haddinden fazla yaymaca birlikte yapılıyor. Bu büyüklüğünde iri kıyamet karşısında ki uluslararası müzaheret faaliyetinde bulunduğumuz afettir. Dünyada kestirmece 100 ülkeden yardım talebimize cevap verilmiştir.

“AKSAKLIKLAR TABIATIYLA OLMUŞTUR”

10 bin kişiye yakın uluslararası arkalama ekibi buraya gelmiştir. Maddesel ve ayni yardımları saymıyorum birlikte. Devletlerin gücünü kapasitesini aşan bir facia olduğu üzerine hep mutabık. Burada tabii kim ulaşılamayan yerler, sıkıntılar, aksaklıklar bittabi olmuştur. Amma sahaya bilgili olan asli şey el birliği, dayanışma, koordinasyondur.

“KÖK OLMAYAN MUKAVEMETLI ÇOKÇA SIFIR BILDIRME YAYILDI”

İçerideki kahramanlarımızın gayretlerini, adanmışlıklarını, milletimizin yaralarını buyurmak amacıyla elbet çırpındıklarını görerek içimizden şükran duygusuyla onları andık. Buradan onlara tıpkısı el henüz teşekkürlerimizi bellemek isteriz. Yabancı kontrol istirdat ekiplerinin ağzından gerçeklik sifir it canli çokça sifir bildirme dahi yayıldı. Kimi yayınlar sosyal medyada söz konusu oldu.”

Share: