Komutan Büyükkılıç ile Vali Çiçek’ten hususi füru ve celil çınarlara görüşme

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Yüksel Keder Kategorik Çocuk Evi ve Mustafa Kumlu Celil Çınarlar Yaşlı Yaşam ve El Birliği Merkezi’ni ziyaret ederek, özel torunlar ve celil çınarlarla aynı araya geldi. Buğulanmış yaşam ve dayanışma merkezinde ulu çınarlar korosunun saz ziyafetiyle karşılanan Büyükkılıç ve Çiçek, ulu çınarlarla gelişigüzel Çanakkale Türküsü’nü seslendirdi.

Kayseri’ye bakım amacında adeta koltuğunda oturmayan Başbuğ Büyükkılıç, ciddi temposuna karşın hiçbir zaman boşlama etmediği özel ayrıntılar ve buğulanmış vatandaşları bu sefer Ilbay Gökmen Çiçek ile alay malay musahabe etti. Başbuğ Büyükkılıç ve Vali Gökmen Çiçek’e, Yüksel Keder Degaje Bala Evi ve Mustafa Kumsal Celil Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Başkumandan Öztürk, daire başkanları ile Vali Yardımcısı Mehmet Tutkun Tunç dahi zevcelik etti.

Yüksel Acı Örtüsüz Çocuk Evi’nde özel çocuklarla yakından ilgilenen Başbuğ Büyükkılıç ve Ilbay Çiçek, uzmanlardan burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgelik aldı. Başkan Büyükkılıç elan sonra Vali Çiçek ile gelişigüzel Mustafa Kumsal Ulu Çınarlar Buğulu Hayat ve Dayanışma Merkezi’hangi geçti. Merkezde yaşlı vatandaşların sevgisiyle karşılanan Büyükkılıç ve Çiçek, ulu çınarlarla yakından ilgilenip ahbapça etti.

Merkezi’ndeki buğulu vatandaşların oluşturduğu Uluçınarlar Korosu, Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek’i türkülerle karşıladı. Büyükkılıç ve Çiçek, ulu çınarlar korosunun Namık Kemal Bilim Adamı şefliğinde seslendirdiği parçaları dinledi.

Başkan Büyükkılıç, nemli dirim ve el birliği merkezinin tıpkısı istirahat ortamı olduğunu belirterek, “Şehrin göbeğinde canlarımızla, büyüklerimizle istirahat ortamı. Hayırseverlerimize, belediyemize, çalışanlarımıza dua ediyoruz bütün beraber. Büyüklerimizin uğrak yeri hem bile kültürümüz yaşatılıyor Kayseri’mizde” ifadelerini kullandı.

Celil çınarlardan oluşan koro, Ilbay Çiçek’in isteği üstüne Çanakkale Türküsü’nü seslendirdi. Ulu çınarlar korosuna Büyükkılıç ve Çiçek’in birlikte zevcelik etmesiyle ortaya mülevven görüntüler çıktı.

Ziyarette, merkezi çok beğendiğini dile getiren Ilbay Çiçek, “Büyükşehir Uray Başkanımız hangi pir bire bir müstevi hazırlamış, Tanrı uray başkanımızdan razı olsun” dedi.

Buğulu hayat ve el birliği merkezi sakinleri üstelik Komutan Büyükkılıç ve Vali Çiçek’in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Büyükkılıç ve Çiçek’e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi, İldem, Beyazşehir, TOKİ bölgesine hizmet veren Beyazşehir Çıplak Çocuk Evi ve Mimarsinan Parkı içerisindeki Yüksel Izdırap Kategorik Bala Evi’nde toplanmış 200 civarında öğrenciye hizmet veriyor.

Yalınlık yavru evlerinde 4-12 gözyaşı arasındaki zihnî özürlü çocukların gelişimlerini esermek, zarifçe mesafelik geçirmelerini sağlamak, ailelerinin ise özel ve resmi işlerini izleme etmelerine okazyon tanınırken, benzeri zamanda sakat bireye sahip ailelerle bilgi paylaşımı yapılıyor.

Ayrıca bariz yavru evlerinde, gelişim basamaklarından ‘Bilişsel/Duyuşsal Düzlük-Psikososyal/Duygusal Kayran-Psikomotor Alan-Dil Hareket Düz ve Özbakım/Bireysel Aksiyon’ alanlarını müzahir eğitimler üstelik verilirken, çocukların yaşına ve gelişimine makul etkinlikler dahi gerçekleştiriliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘insanı yaşat ki izzet yaşasın’ anlayışıyla imza attığı hizmetlerden biri olan ve 2019 yılında temeli atılmış, tahminî 2 yıldan bu yana da nemli çınarlara bakım veren Mustafa Kumlu Celil Çınarlar Nemli Dirim ve Dayanışma Merkezi, baş döndürücü otel konforunda misafirlerini ağırlıyor. Büyükşehir bünyesinde faaliyetlerini yürüten, dinlenme odaları, fizik tedavi odası, uğraşı odası, esenlik odası, ferdî bakım odası ve içtimai alanlar yer kayran merkezde, ısıdam ilişkiler kurulan ortamda buğulu vatandaşlara çeşitli etkinlik olanakları üstelik sunularak buğulu çınarların gönüllerini ömre bedel tutmaya özen gösteriliyor. – KAYSERİ

Share: