Kuduruk vakası dolayısıyla iki mahalle karantinaya alındı! Telkih çalışmaları başladı

Vatandaşların tutkun diye ihbar ettiği çıkmaz kedisinin kuduruk çıkmasının peşi sıra Adıyaman merkeze tutkun Sümerevler ve Bahçecik mahallelerinde 15 kişiden oluşan 3 ayrı kadro, çıkmaz çıkmaz dolaşarak kedi ve köpekleri aşılamaya başladı.

“BÖLGEDE YALNIZ EFSANEVI KARANTİNASI OLACAK”

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, telkih çalışmalarının başladığını belirterek, “Hele saldırgan hayvanların çabuk tıpkısı şekilde aşılaması yapılıyor. Bu mahallelerde çıkmaz hayvanlarını Baytar Müdürlüğümüze vabeste ekipler aşılıyor. Muştulu olan gelişigüzel tırmalanma ve ısırma, insana temas olmamasıdır. Bölgede hemen hayvan karantinası olacak ve aşılama yapacağız. Biz filhakika aşılamamızı yapıyoruz. O mahalleye çokça ağırbaşlı bire bir şekilde girip tam hayvanları aşılayacağız. Bu ayrımsız koca karantinası değildir” dedi.

“İL GENELİNDE AŞILAMA ÇALIŞMASI YAPILACAK”

Uray Baytar Doktor Yusuf Işık, 15 kişiden oluşan 4 ekiple ilkah yaptıklarını belirterek, “Sümerevler ve Bahçecik mahallelerinde karantina uygulanacak. Bu karantina sokak hayvanları olan kedi ve köpekler için olup, onun haricinde temas karantina durumu söz konusu değildir. İki yahut üç bölüm içerisinde Sümerevler Mahallesi’nde telkih çalışmalarımızı bitirmeyi planlıyoruz. Sonrasında Adıyaman genelinde ilkah takvimini oluşturarak bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: