Kumbarasında biriktirdiği parayı zelzele bölgesine gönderen Bayburtlu minik Ömer: “Ayrıntılar üşüyor çokça üzülüyorum”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 toprak dahi yıkıma etmen olan depremin arkası sıra cemi Türkiye müzaheret üzere seferber olurken Bayburt halkı de deprem bölgesine yardımda bulunmaya bitmeme ediyor. Kumbarasında biriktirdiği parayı hareket bölgesine gönderen Bayburtlu minik Ömer ise konuşmasında, “Dallar üşüyor çokça üzülüyorum” dedi.

Bayburt Belediyesinin başlattığı ve Bayburt halkının güç ilişki gösterdiği kampanyada şimdiye büyüklüğünde 25 kamyon arkalama malzemesi yola çıkarken Bayburtlu çocuk Ömer Gökalp Vazıh, kumbarasında biriktirdiği paraları bölgeye ulaştırılması amacıyla Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’ye konfirmasyon etti. Minik Ömer’in bu hareketi kalpleri ısıtırken fert anlar yaşandı.

Kumbarayı teyit alan Şehremini Pekmezci yaptığı açıklamada Ömer Gökalp Ziyalı’yü bu hareketinden kıran kutlama ederek “Canan yavrumuz Ömer yaptığı anlamlı hareketle milletimizin elden büyüklerinin değil çocuklarımızın da pres zamanlarda budun olmanın gereğini bile bile büyüdüklerinin bire bir göstergesidir. Tüm Bayburt halkının olduğu üzere Ömer’in üstelik emaneti emanetimizdir. Depremzedelerimize genişlik güdük sürede ulaştıracağız” İfadelerini kullandı.

“Kollar üşüyor, ağlıyor haddinden fazla üzülüyorum”

Televizyonda çocukların üşüdüğünü ve ağladıklarını görünce haddinden fazla üzüldüğünü tamlayan Ömer Gökalp Münevver ise, kendisinin bile onlara yüklenmek hesabına kumbarasında biriktirdiği tamam parasını bağışladığını söyledi. – BAYBURT

Share: