Kütahya’da düzenlenen 100. Yıl Tırmanma Yarışı’nın başlama seremonisi yapıldı

Kütahya’üstelik düzenlenen AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ayağı 100. Yıl Tırmanma Yarışı’nın tevessül seremonisi yapıldı.

30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Frigya Spor Kulübü (FSK) tarafından tevhit edilen yarışın tevessül seremonisi tarihi Germiyan Sokağı’nda gerçekleştirildi.

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesinin destekleriyle, NG Kütahya Seramik sponsorluğunda gerçekleştirilen sezonun 4. tırmanma yarışında 4 ayrı kategoride 20 sportmen uğraş edecek.

Sporcular, ferda saat 13.00’te başlayacak asıl yarışta, 7,5 kilometre uzunluğundaki Sevkitabii yolunu 3 sefer hatim edecek.

Organizasyon, Kütahya Belediyesi önünde düzenlenecek ihsan töreni ile tamamlanacak.

Belediye Başkanı Vekili Abdullah Damcı, AA muhabirine, Nazik Zafer’in 100. yılı zımnında yarışın Kütahya’dahi yapılmasının anlamlı olduğunu söyledi.

Yarışın Kütahya’nın tanıtılmasına üstelik balaban katkı sağlayacağını tamlayan Damcı, “Biz üstelik hakeza tıpkısı projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyada makine yarışmaları şanlı. Bu pencereden baktığımızda hem millî ve arsıulusal anlamda Kütahya’nın adının duyurulmasını sağlayacaktır.” dedi.

NG Kütahya Seramik Umumi Heyet Başkanı Erkan Güral de Kütahya’nın tanıtımı anlamında son merhale oylumlu aynı kodifikasyon olduğunu dile getirdi.

Kütahya’ya makine sporların eksantrik dallarını de getirilmesinin cins olduğunu belirten Güral, “Zira Kütahya coğrafi yerine bunlara akıbet derece akıllıca. Çok güzel etapların çıkartılabileceği ve şehrimizin haricen gelen ve iletişim araçları eliyle da tanıtılması anlamında da ayrıca yardım yıpranmamış organizasyonlar olacaktır. Nedeniyle bu ve tıpkısı yarışları bundan ahir yıllarda dahi elimizden geldiğince hepimiz destek vererek yapalım.” diye konuştu.

Kütahya Toyluk ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Duygusal ile TOSFED Temsilcisi Nevzat Arslan Şişman Zafer’in 100. yılında iyicene aynı etkinliğe imza kovmak istediklerini tabir etti.Share: