Maganda kurbanı 6 yaşındaki Berke, 198 dolaşma süren yaşam savaşına yıprak düştü

Maganda kurbanı 6 yaşındaki Berke, 198 aktarılma süren hayat savaşına yenik düştü

ÇORUM Çorum’da ailesi ile birlikte gittiği düğünde yorgun mermi çıkma fail 6 yaşındaki Berke, 198 gündür süren yaşam savaşına yıprak düşerek hayatını kaybetti.

Fenomen, 21 Mayıs’ta Çorum’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ailesi ile alay malay bir yakınlarının düğününe revan 6 yaşındaki Berke Düzgün, arkadaşları ile oynarken başın apışık kurşun çıkmış etti. bir anda kanlar süresince yere düşen Berke, ailesi tarafından Eti Üniversitesi Erol Olçok Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne götürüldü. Otama altına alınan Berke’nin başındaki kurşun ameliyatla çıkartıldı. Bilinci vabeste tıpkısı şekilde tedavisine devam edilen Berke, 198 günce dirim mücadelesini kaybederek sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

5 bin 482 yersiz kapçık incelenerek meşkûk yakalandı

Olayla ilgilendiren Çorum Emniyet Müdürlüğü Görüngü Yeri İnceleme Bölüm Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemede, dernek alanındaki 5 bin 482 deforme mermi çekirdeği tespit edildi. Samsun Kriminal Polis Güçleri Laboratuvarı Mıntıka Müdürlüğü’nde yapılan inceleme neticesinde hazırlanan raporla şüpheliler arasındaki A.A.’ya ilgilendiren tabancanın çocuğun başından çıkarılan mermi çekirdeği ile eşleştiği belirlendi. Gözaltına alınan A.A., çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

“İnsan hayatı bu kadar bozuk para olmamalı”

Berke’nin ölümü yakınlarını ise yasa boğdu. Sabah saatlerinde hayatını kaybeden Berke’nin cenazesi yapılan işlemlerinin ardından ailesine doğrulama edilecek. Eşit ve Ululuk Düzgün Çiftçi’nin 3 çocuğundan olan Berke, sonuç yolculuğuna uğurlanacak. Berke’nin yakını Mustafa Rahat, magandalar müteveccih cezaların ağırlaştırılmasını istediklerini belirterek, “Berke ve ailesi düğüne gitmişlerdi. Orada çocuğa güçsüz kurşun çıkmış etmiş. Cezalar caydırıcı olsun. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Denetimler sıklaştırılsın. Böyle durumlar tıpkı elan olmasın. Çocuğun hayatını çaldılar. Geleceğini çaldılar” dedi.

Düğüne katılanların listesi ve alıcı kayıtlarından yola çıkan polis 27’si yabansı, toplam 287 kişinin ifadesine başvurmuştu.

Share: