Nazır açıkladı, bin 300 tarım yüreklilik markete etçi reyonu açılacak

Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bin 300 pare ekincilik kerdi market var. Bu marketlerde inşallah hele etçi reyonunu cilt benzen kurumu tabelasıyla donatacağız. Cömert yapılış ahi organize adına tarım emniyet marketlerde bile bu etlerin satışını sağlayacağız, hem cilt benzin kurumunu, hem üreticimizi, hem da tüketicimiz lehine ayrımsız adım atmış olacağız” dedi.

Mersin’e mevrut Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, eski Maliye Bakanı Lütfü Renkler, Ilbay Ali Hamza Pehlivan ile YANLIŞSIZ Parti ve MHP’li milletvekilleriyle gelişigüzel Erdemli ilçesine sınırlı 2 bin 300 rakımda Toroslarda bulunan Sarıpınar Yaylası’na gitti. Burada Sarıpınar Kucak Direngen Birliği yoluyla planlı üreticiler buluşmasında Yörükler Nazır Kirişci’yi bateri zurna eşliğinde halayla karşıladı. Nazır Kirişci üreticilerle aynı araya gelmesinin arkası sıra benzeri Yörük çadırına anbean hem vukuf aldı hem üstelik izaz edilen ayranı içti.

Undaki bindi ağızotu üstelik da verilecek

Toprak Mahsulleri Ofisi’ni format bankasına benzeten Vekil Kirişci, “Arpa alımında TMO şuana kadar, daha imdi alıma birlikte bitmeme ediyor. 4.4 milyon tona geldi. Yani bu izlediğimiz politikalarla oldu. Olur buradaki arpayı müstahsil kullanıyor, yani hayvanına yediriyor, o de deri, benzin almaya çalışıyor, akıllıca. Henüz önce uygulamış olduğumuz arpa desteğimiz İnşallah bunun üzerinde tekrar çalışıyoruz. Bu arpa desteği üstüne bire bir üstelik regülasyon var bizde, un regülasyonu. Yani un sanayicisine bitiren berbat savmak yesin diye buğdayı zaman üzere 7 bin 450 liradan aldığımız buğdayı 4 bin 500 liradan veriyoruz. Az Daha 3 bin lirasını biz regülasyon çerçevesinde bunu amme kişi konusunda alıyor. Aynısının benzerini İnşallah yemle ilişkin birlikte, yem endüstri üzerinden bu üretim maliyetlerinin ana unsuru olan bu ağızotu sektöründe bu kabil girdileri sübvanse ederek, regüle ederek oralardan dahi siz değerli üreticilere bindi vereceğiz” dedi.

Bin 300 tarım yüreklilik markete deri reyonu

Hükümetin 2002 yılında göreve geldiğinde 31.7 milyon küçükbaş efsanevi olduğuna özen calip Vekil Kirişci, “Şu anda 57.5 milyon küçükbaşımız var. Yeniden 9.8, 9.9 milyon civarında büyükbaşımız vardı, onları birlikte biz 18 milyona çıkardık. Ama biz banko ve kesinlikle bu hep efsanevi varlıklarımızı adım adım izlem ediyoruz. Buradan hareketle bile atılması müstelzim adımları de zamanında, yerinde ve dozunda atmaya çalışıyoruz. Bir farklı konuda ikinci kat dahi zira hareketli efsanevi varlığımızda ayrımsız artış var, bunun sınırlı ölçülerde eritilmesi lazım. Kuşkusuz yapacağız bunu, içeride cilt tüketimini motivasyon ederek. Bunun amacıyla hangi yaptık, cilt benzen kurumu yerine küçükbaş efsanevi etinde yüzde 25 indirime gittik. Tığ katiyen, almış olduğumuz çalışkan hayvanların fiyatlarında aynı indirime gitmedik. Tığ bunun üreticimizin birlikte lehine olsun diyerek yaptık. O nedenle bizim bu davranışımızı kimse hatalı değerlendirmesin. Biz buradaki şişkinliği, buradaki yığılmayı kısmi üstelik olsa azaltalım ve bizim küçükbaş efsanevi üreticimiz bundan pozitif yönde olumlu manada etkilensin istedik. Dolayısıyla özge tarafta bile tüketici bundan mutlu. Yani şuanda bizim Vücut Süt Kurumu as mağazalarımızın önünde kuyruklar oluyor. Amma ekincilik yüreklilik, bin 300 kesim ekincilik kerdi market var. Bu bun 300 kıta tarım cesaret marketlerde inşallah bunlarda bile alelhusus etçi reyonunun vücut benzin kurumu tabelasıyla donatacağız. Kardeş bünye kardeş kodifikasyon olarak ekincilik yüreklilik marketlerde dahi bu etlerin satışını sağlayacağız. Böylecene hem vücut benzen kurumunu, hem de üreticimizi, hem tüketicimizi herkesin lehine aynı adım atmış olacağız” diyerek konuştu

“Üreticinin ürettiğine nankörlük fail sizin cevap vermeniz gerekir”

Konuşmasını sürdüren Nazır Kirişci, “Bu üreticinin ürettiğini nankörlük fail, ürettiğini görmezden gelen, bu ülkede aynı öz üretilmiyor diyen, şekva koparanlara sizin karşılık vermeniz gerekir. Eğer bu ülkenin ayağına bire bir taş değerse biliniz ki sadece Mütedeyyin ülkeler değil, bilcümle mazlum uluslar, onlarda bu ülkenin düşeceği durumdan Cenabıhak koruma görevlisi uymazlık görür. Dünyada süper güçler vardı değil mi. Benzeri tarafta Amerika, özge tarafta Rusya, benzeri tarafta Çin, diğer tarafta Avrupa. Rusya Ukrayna savaşında ki orada ağabeylik rolü üstlendi, Türkiye. Birleşmiş Milel elden resmi namına bulundu. Ama bilcümle işler, hep görüşmeler sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye marifetiyle yürütüldü” ifadelerini kullandı.

“Şu anda kıran bizim buraların tabiriyle süt liman”

Alışılmadık benzeri dönemden geçildiğine değinen Bakan Kirişci, “Yani birisi size bundan üç yıl önceki tıpkısı virüs çıkacak, bu virüs ortalığı kasıp kavuracak ve herkes bire bir acz içerisinde debi edecek. O kendisini dünyanın süper gücü zanneden ülkeler dahi artık acziyetlerini kendileri kabul edecekler dese hepimiz, hadi canım sende derdik. Vulva bunların hepsini gördük mü, gördük. Fakat bu devlet hamdolsun pandemi dahi karışma olmak amacıyla tek şeyin kıtlığını ve yokluğunu yaşamadı ihvan. çiçek yağı ile ilişik ayrımsız girişimde bulunuldu, dip niyetli çevreler onlarda zaruri derslerini aldılar. ve ondan sonraları şuanda hava bizim buraların tabiriyle süt liman. Zımnında sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümetimizin izlemiş akıllıca politikaların bire bir tezahürüdür” şeklinde konuştu. – MERSİNShare: