Niğde’den yer sarsıntısı bölgesine yardımlar gitmeye devam ediyor

Niğde’den yer sarsıntısı bölgesine yardımlar gitmeye devam ediyor

Ahali Yetişek Merkezinde kadınlar dalgı tulumu üretiyor

NİĞDE – Niğde’da Valilik ve Belediye koordinesinde toplanan yardımlar, zelzele bölgesine gönderilmeye devam ediyor. Bu çerçevede şehirden tahminî 100 tır müzaheret kıran bölgesine gönderildi. Değişik yandan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi da topladığı aynı tır arkalama malzemesini Hatay Mustafa Eksiksizlik Üniversitesi’hangi gönderdi.

Niğde Belediyesi ekiplerinin yer sarsıntısı bölgesinde gübür tasfiye çalışmaları devam ediyor. Antrparantez, gerçekleştirme edilen sobaları depremzedelere ulaştıran ekipler, bölgede ısıdam yemek ve savuşturmak dağıtıyor. Türk Kızılay Niğde Şubesi dahi etkin EKMEK evinde depremzedelere hamam aşındırmak izzetüikram ediyor. 100 eşofman takımını sarsıntı bölgesine gönderen Niğde Ahali Eğitim Merkezi maharetli öğreticileri ile kursiyerleri, 100 uyku tulumunu da bölgeye aksettirmek üzere çalışıyor. Ateş Parçası müzakereci Zeynep Fert; hazırladıkları 100 eşofman takımını yer sarsıntısı bölgesinde afetzedelere ulaştırdıklarını söyledi. Şu zaman 100 gaflet uykusu tulumu diktiklerini tamlayan Can; “Bu tarif edilmez bire bir yara. Arkalama edebildiğimiz amacıyla mutluyuz. Elimizden geldiğince depremzedelere bindi olmaya çalışıyoruz” dedi.

Kurs hocası Sibel Set de Ahali Yetişek Merkezi Müdürü Feridun Soyak’ın destekleriyle afetzedeler için aymazlık tulumu ürettiklerini dile getirerek; “Aynı nebze yardımda bulunduysak ne bahtiyar bize. Çokça edisyon tıpkısı format. Tığ burada çok hafifini yaşadık amma oradakilerin acısı tanım edilemez” ifadelerini kullandı.

Share: