Sakarya Barosu, Tasavvur Arslan’ın ithamlarına ilişik cürüm duyurusunda bulanacak

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ilde balaban tahribat oluşturan depremde yağmacılık olaylarına ilgili yerine oyuncu ve sunucu Gaye Arslan’ın Sakarya ve Niğde plakalı araçları belirerek ithamda bulunmasına Sakarya Barosu reaksiyon göstererek şikayet duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Aynı monitör kanalının çalışkan yayına katılan oyuncu ve sunucu Uğur Arslan’ın hareket bölgesindeki doyumluk ve hırsızlıklara dikkat çeken konuşmasında, “Benzeri bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu açar arkalama verebilecek ayrımsız anahtar değil. Sakat, dökümlü bir komütatör. Yaklaşıyorsunuz içi meşbu. Nasıl kırcı? parça parça oradan, buradan toplama malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından dışarı kadar meşbu. Az Buçuk henüz bakıyorsunuz birileri bibi oradan benzeri şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plaka ne? Sakarya, plak hangi? Niğde, plaka hangi? Ayrıksı bire bir molekül” söylemlerinde bulunmuştu. Arslan’ın bu konuşmasına tepki yağmıştı. Konuya ilgili 40 meslektaşıyla bölgeye revan ve müzaheret çalışmalarına destek veren Sakarya Barosu yönetim kurulu üyesi Cihad Öztürk, Erek Arslan hakkında arzuhâl hazırladıklarını ve andıran tıpkısı zamanda üzerine cürüm duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

“Gereken cevabı meslektaşımız içtimai medyadan verdi”

Amaç Aslan’ın ithamlarına ilişik namına açıklama yapan Sakarya Barosu yönetim kurulu üyesi Cihad Öztürk, “Umumi Heyet yerine bizde şikayet dilekçemizi hazırladık, bugün yarın suç duyurusunda bulunacağız ve sürecin takipçisi olacağız. Tığ Sakarya Barosu yerine bölgeye kırktan fazla sevimli gittik aynı zamanda ayrımsız umumi heyet üyemiz ve AFGD Umumi Komutan Yardımcısı Şanlı Samet arkadaşımız enkazda çalıştı. Aslında müstelzim cevabı meslektaşımız içtimai medyadan verdi. Buda Meram Aslan isimli şahsın açıklamasındaki izansız dönüşe amil oldu. Biz şuanda kırk arkadaşımızla birlikte hazırız, dilekçemizi ona göre hazırlıyoruz ve başka meslektaşlarımız dahil olmak isterse bu dilekçeye ekleyeceğiz” dedi.

“Zelzele ile ilişik taksirat, ağırlaştırılmış taksirat çerçevesine alınmalıdır”

Deprem felaketi üzerine mütekellim Sakarya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı Avukat Bilgi Epözdemir, “Yaşadığımız iri felakette halkımız bire bir ve tığ olmayı başararak tek ayırım gözetmeden kenetlenmiş, nazik tıpkısı teavün, tesanüt ile tıpkısı olup yaralarını sarmaya başlamıştır. Yer Sarsıntısı ile ilişkin suçlar, insanlığa alın işlenen suçlar, ağırlaştırılmış taksirat çerçevesine alınmalıdır. Savcılıklar beyyine tespitine başladı. Tamam deliller derhal kararmadan, karartılmadan tayin olunmalıdır. Sakarya Barosu İnsan Hakları Merkezi adına bizlerde, tamlık yer sarsıntısı bölgesini kapsayan şikayet dilekçelerimizi, Sakarya Savcılığına sunacak ve açılacak davalarda kıygın vatandaşlarımızın yanında olacağız” diye konuştu. – SAKARYA

Share: