Nöbetten çıkıp Malatyalı depremzedelere yardıma koştu

Bingöl’birlikte işyar 112 Müstacel Esenlik personeli Melik Arpa, nöbet bitimi yola çıkarak Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’bile afetzedelerin yardımına koştu.

Imge Kervanı gönüllüsü bile olan Arpa, geçkin 24 saat süren nöbetinin arkası sıra Bingöl’den gönüllülerle yola çıkarak Malatya’ya geldi.

Esenlik sektöründe çalışmadan ilk kardeşleriyle lokantacılık özne Rüşvet, Malatya Yetişek ve Araştırma Hastanesi beraberinde Düş Kervanı tarafından kurulan aşevinde döner keserek vatandaşlara dağıtılmasına koruyucu oldu.

Hakan Rüşvet, AA muhabirine, haddinden fazla ağırlık bire bir süreçten geçildiğini söyledi.

Imge Kervanı’na fahri yerine ismini yazdırdığını ve sıranın namına geldiğini anlatan Rüşvet, “El bitimi fazla beklemeden buraya geldik. Bu süreçte afiyet personeline çok ihtiyaç olmadığı üzere müzaheret gönüllüsü yerine geçkin nöbetten çıkıp buraya gelip arkadaşlara müzaheret ettim. Bu okazyon ihtimal elimize tıpkısı henüz geçmezdi.” dedi.

Elinden geldiği büyüklüğünde depremzedelere apotr olmaya çalıştığını anlatan Arpa, şöyle konuştu:

“Bingöl’de 24 saatlik nöbetimden bilahare akşama akilane buraya geldik. Hazırlıklarımızı yaptık, sabah döner kesmeye başladık. Burada döner sermaye kesiyoruz, mağdur olan vatandaşlarımıza havari olmaya çalışıyoruz. Elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz. Akşam gelirken az buçuk dinlenmeye çalıştık. O bize yetiyor. Elhak 112 personeli kendisine da bu cins kırıcı mesailere alışığız. Hedef burada halka hizmet. karınca kaderince elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya, milletimize bire bir nebze de olsa arkalama etmeye çalışıyoruz.”

“Gelişigüzel zaman depremzedelere yardıma koşmaya hazırım”

çıktı hangi fariza verilirse yapmaya hazır olduğunu anlatan Arpa, döner kesmeyi bildiği için burada fariza aldığını kaydetti.

Hakan Rüşvet, “Nöbetimin olmadığı temas devir depremzedelere yardıma koşmaya hazırım. 7/24 buna hazırım. Buraya vürut amacımız depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek. bundan sonra bile elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: