Öğrencilerden deprem bölgesine yardım kolisi

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı zımnında Bayburt halkı, depremzedeler üzere balaban fedakarlıklar sergilemeye devam ediyor.

Bayburt Valiliği aracılığıyla başlatılan kıran müzaheret kampanyasına destek olmak isteyen öğrenciler birlikte hazırladıkları arkalama kolilerini depremzedelere ulaştırılması üzere okullarına ve ait kurumlara tasdik ediyor.

Daha önceki deprem bölgesindeki arkadaşlarına tezkere yazarak en sevdiği oyuncakları gönderen Akşar Gailesiz Osman İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emirhan Bayrakoğlu, depremzedeler amacıyla bu nöbet besin kolisi hazırladı. Bayburt’a saf yerel ürünlerin olduğu koliye esmer çükündür, arık fasulye, siron, halk yapımı makarna, mantı ve köyünden topladığı kuşburnuları yerleştiren Emirhan hazırladığı koliyi depremden beis gören kardeşlerine göndereceğini belirtti. Bayrakoğlu, zat elleriyle hazırladığı erzak kolisini depremzedelere ulaştırılmak amacıyla İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney’e doğrulama etti.

İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney minik Emirhan’ı, ailesini ve öğretmenlerini makamında akseptans etti. Emirhan ve öğretmenlerine teşekkürname fail Cenup, “Öğrencilerimiz, bu print zamanda sunma değerli ve yer manalı hediyelerini sarsıntı bölgesine ulaştırmamız amacıyla bize tasdik ediyor. Tasdik aldığımız yardımları Valiliğimiz koordinesinde zelzele bölgesine ulaştırıyoruz. Emirhan özelinde cümle öğrencilerimize ve Bayburt halkına fedakarlıklarından ve cömertliklerinden dolayı teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullanarak, Bayrakoğlu’na okuma seti bergüzar etti. – BAYBURT

Share: