Putin’in hedefinde Kiev’in enerji altyapısı vardı! Başkent sokakları karanlığa gömüldü

Ukrayna- Rusya Savaşı’nda neredeyse 8 kamer geride kalırken başkent Kiev’de el zor eyyam geçiriyor. Katliam Köprüsü’nün patlatılmasının peşi sıra Putin, Kiev’i aylar sonraları amaç almıştı. Başkentte enerji altyapılarına saldırıların ardından sokaklar karanlığa gömüldü. Kiev Bölgesel Askeri İdaresi Başkanı Kuleba de konuya ilişik açıklama yaptı.

”CAN KAYBI YOK”

Kiev Bölgesel Askeri İdaresi Başkanı Oleksiy Kuleba, Acımasız güçlerinin sabah saatlerinde Kiev bölgesinde kilit önemdeki benzeri enerji tesisini füzeyle vurduğunu ve fert kaybının olmadığını belirtti.

SOKAKLAR KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Sokak lambalarının bir kısmı çalıştırılmadı, beğenilen lambaların şişman çoğunluğuna ise düşük voltajda hayatiyet verildi. Çağrının arkası sıra kapanan dükkanların çoğunluğunda üstelik camekân ve resim ışıkları kapatıldı. Kiev sokaklarında ayn gözü görmesi pres ağıl geldi.

”ELEKTRİK KULLANIMINI SINIRLAMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Kuleba, “Zaman, 17.00-23.00 saatlerinde yekpare havza sakinlerini cıvıltı kullanımını sınırlamaya çağırıyorum. Bu, hepimizin bu zorlukları elan bir iki ayırt edilir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Ancak bu tavsiyeye uymazsak komplikasyonlarla karşılaşacağız, mumları esasen çıkarmamız gerekecek ve hareketlilik eksikliği ile ilişkin bütün sonuçlara bükünmek zorunda kalacağız” ifadesini kullandı.

Share: