‘Saadet zinciri’ vurgununda 800 bin TL kaptıran kıygın: “Çöp Tenekesi haldeyim”

‘Saadet zinciri’ vurgununda 800 bin TL kaptıran kıygın: “Bakımsız haldeyim”

300 milyon TL’lik vurgunda mağdurlar bir tane tek ortaya çıkmaya başladı

SAMSUN – Samsun ve Konya’bile cümbüş gösteren 2 eş ahi kar payı verdikleri vaadiyle ağlarına düşürdüğü mağdur vatandaşlar bir tane bir tane ortaya çıkmaya başladı. Samsun’dahi 800 bin TL’sini kardeşlere kaptıran kıygın vatandaş darmadağın halde olduğunu söyledi.

Bayağı dünyalık kazanmak isteyenlerin düştüğü mutluluk zinciri olayında mağdurlar ortaya çıkıyor. 2 kardeşin yazılım işi yaparak kar payı verdikleri vaadiyle ağlarına düşürdüğü ismini çevirmek isteyen mağdur vatandaşlardan biri daha İhlas Marifet Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

“700-800 bin civarında tıpkı kaybım var”

İsminin açıklanmasını istemeyen kıygın vatandaş, “Kestirmece yerine 13- 14 kamer önceki E.P adındaki arkadaşımızın sakat menent tıpkısı arabası vardı. Onu değiştirip lüks bir araba aldıktan sonradan şakalaşmıştık ‘makine nereden, gayet güzel’ diye niteleyerek. O dahi bana ‘kardeşim yazılım mühendisi oldu. Amerikalı borsalarında oynuyoruz. Gel sana bile yapalım’ dedi. Ben üstelik elimde olan ufak miktardaki parayı verdim. Mahiye ahenktar namına paraları veriyorlardı. Bana verdikleri seçme paranın içinden bir kısmını alıp onlara esasen yükselsin diye niteleyerek veriyordum. Bu şekilde bitmeme etti ve nazik tıpkısı rakama ulaştı. Birkaç kere yüreklilik çekip ona verdim. 22 Teşrinievvel Cumartesi günü parayı getirmeyince 2 arkadaşın arabalarını almışlar ve paralarını ödemeyip kaçmışlar. O andan sonradan durumlar patlak verdi. Benim de 700-800 bin civarında benzeri kaybım var. Tek öz hissedecek çözme bırakmadılar. Bizi bile kendilerini birlikte beğenilmeyen ettiler. Parayı evvelce bire bir şekilde aracısız vermiştim. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. İnsanları dolandırarak, iyi niyeti suiistimal ederek herkese ailece vaatler verdiler” dedi.

Olayla ilişkin anket sürüyor.

Share: